پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مینا

تعداد سوال: ۱

زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۵۱۵

سلام وقتتون بخیر زاموفیلیای من برگ هاش شروع ب زرد شدن کرد و من بردمش پیش گل فروش ربشش و در آورد و دید ک هم حشره زده و هم پوشیده بهش قارچ کش زد و خاکش و عوض کرد و گفت ۱۰ روز یبار آب بدم بهش بعد ی مدت دیدم برگ هاش لکه های قهوه ای داره متوجه شدم ک از گرمای داخل خونه هست بردم گزاشتم تو راه پله و ی پنجره کوچیک هم برای تهویه ی هوا باز کردم ولی الان گیاهم خیلی بیحال شده شاخه هاش اصلا ایستایی ندارن و بیحالن و ساقه هاش چروک شدن بعضی از برگ هاش مثل عکس بیحال شدن دارن کمی زرد میشن یعنی حتی اونایی ک قبل از اینکه گلدونشو عوض کنم و قارچ کش بزنم زرد بودن الان دارن زرد تر میشن بعد اینکه دیدم روی برگ هاش داره لکه های قهوه ای میوفته ابیاریشو هفته ای یبار کردم و اینکه گلدونم زهکشی مناسب و داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۱۲:۵۹:۲۸

مینا

و اینکه برگ های گیاهی انگار خورده شدن و دیگه مثل قبل براق نیستن وقتی ک خاک گلدونم و عوض کردم حدودا ی ماه پیش دو بار ۱۰ روز ب ۱۰ روز آبیاری کردم و گل فروش کود داد و من دوبار کود دادم ب گلم ولی بارم سوم ک بعد ۷ روز آبیاری کردم دیگ کود ندادم

۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۱۳:۱۶:۰۸

مینا

لکه های قهوه ای هم افتاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۷:۱۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چند روز یکبار اب میدید و غبار پاشیش هم میکنید؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۲۳:۳۴:۵۸

مینا

بله حدودا هر روز غبار پاشی میکنم دو بار گاهی اوقات یک بار ی ماه پیش ب دلیل پوسیدگی ریشه و داشتن کرم و هزار پا بردم خاکشو عوض کردن و قارچ کش زدن بعد از عوض کردن خاکش دوبار ۱۰ روز ب ۱۰ روز آب دادم ولی برای بار سوم روز هفتم آب دادم

۱۴۰۱-۰۵-۰۷ ۲۳:۴۳:۵۵

کارشناس شماره ۲

اصلا غبار پاشی انجام ندید زامیفولیا به ابیاری زیاد و باقی موندن اب سطح برگاش حساسه و دچار بیماری قارچی میشه حتما جهت کنترل لکه ها دو نوبت قارچکش با فاصله 9 روز اسپری کنید

۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۰۹:۳۸:۲۸

مینا

اینکه کمی زرد شده و حالت ایستایی نداره و ساقه هاش چروک شدن ب خاطر غبار پاشی؟ خوبه هر ۷ روز بهش آب بدم؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۰۹:۴۲:۲۱

کارشناس شماره ۲

ببینید هم غبار پاشی باعث لکه میشه هم ابیاری اشتباه برای ابیاری زامیفولیا لازمه با یک سیخ چوبی خشکی،سطح خاک و ملاک قرار بدید هرزمان حدود سه چهارم سطح خاک خشک شد گیاهتون رو ابیاری کنید و حتما چک کنید زهکش باز باشه

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۰:۴۶

مینا

خیلی ممنون من ی بابا ادم هم خریدم ولی برگ هاش حالت تار عنکبوت بست با ی سری موجودات سفید روش بود ابیاری هم درست بهش کود هم میدم ولی این روز افتاده تازگیا رفتم ار گل فروشی براش دارو خریدم روغن ولک داد بهم برگ هاش خیلی خیلی کوچیک

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۱۰:۲۱:۴۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ببینید باباآدم رو در تالار خودش مطرح بفرمایید ولی مشکلش آفت کنه هست

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۲۲:۴۱:۲۴

مینا

آخه بابا ادم ک لاین جداگانه نداره اونجا بپرسم چیکارش باید بکنم ساقه اش محکم و سالم همراه با ریشه اش فقط براش خیلی کوچیک چیکار کنم بزرگ بزرگ بشه؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۲۲:۴۸:۵۶

کارشناس شماره ۲

در قسمت سایرگیاهان باید مطرح بشه براش بایذ کنه کش بزنید براتون لینکشو میزارم دو‌نوبت به فاصله ۷ روز اسپری کنید بعد از اخرین سم پاشی لازمه تقویت گیاه شروع بشه سه ماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار فسفر بالا ماهی یکبار پتاسیم بالا با فاصله ۱۵ روز ماهی یکبار جلبک دریایی

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۰۵-۱۱ ۲۲:۳۷:۴۶

مینا

لینک سم و که نزاشتین

۱۴۰۱-۰۵-۱۱ ۲۳:۰۵:۱۴

کارشناس شماره ۲

براتون گذاشتم لینکو روش کلیک کنید میاره

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۰۰:۱۱:۱۴

مینا

این سمی ک گفتین و میشه به هر گیاهی ک تار عنکبوت داره با همین فاصله زمانی استفاده کرد؟ من برگ بیدی دارم تار عنکبوت زده برگ هاش داره سفید میشه خاستم ببینم اینم مثل بابا ادم میشه استفاده کرد

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۶:۲۱:۰۶

مینا

زاموفیلیام هم تار عنکبوت زده براش ی حالت زبر شدهو بیحال

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۶:۵۳:۳۵

مینا

کنار زاموفیلیا بابا ادم بود ک افت تار عنکبوت داشت نمیدونم از بابا ادم افتاده ب همه گب هلم یا خود عنکبوت تار بسته

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۶:۵۸:۱۵

کارشناس شماره ۲

بله به همه گیاهان کناری هم لازمه ابامکتین اسپری بشه جهت کنترل کنه ها

۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۰۰:۴۹:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@