پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه سیدزاده

تعداد سوال: ۱

دونه های سفید روی خاک یک چیزی شبیه به قارچ لک های سیاه روی یک سری از برگ ها و دو سه تا برگ زرد ویژه

تعداد بازدید ۴۴

من یک بنسای تراریوم دارم که یک سال هست که خریداری کردم و یه مدت طولانی هست که رشد نکرده بود و به جایی که خریداری کردم نشون دادم گفتن خاکش کم شده خاک براش تهیه کردم و ی دارو دادن که هفته ای یک بار بهش بدم الان یک ماه از عوض کردن خاکش میگذره و روی خاک ی چیزای سفید درومده نمیدونم قارچ یا هر چیز دیگه ای و دو سه تا برگش زرد شده و یکی دوتا برگش لک قهوه ای چطور میتونم کمکش کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۸ ۲۰:۴۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گلدان شیشه ای و بسته برای این گیاه مناسب نیست ، گلدان را تعویض و از گلدان سفالی یا پلاستیکی استفاده کنید . خاک هم خاک مخصوص بونسای تهیه کنید ، گلدان را در محیطی پرنور قرار بدید و هرزمان خاکش خشک بود بهش اب بدید و سیرآبش کنید. هر دو هفته یکبار بهش کود کلات آهن بدید یکبار هم با هیومیک اسید آبیاری اش کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۰:۱۵:۳۶

فاطمه سیدزاده

تعداد سوال: ۱

ممنونم از پاسخگویی اما این بونسای تراریوم است منظورتون اینه کلا از فرم تراریوم خارج بشه؟ تو یک سال اخیر حالش خوب بوده جدیدا به این شکل درومده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۰:۰۵:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله این گیاه در تراریوم دوام چندانی نخواهد داشت . گیاهانی مثل خزه ها و فیتونیا و مانند اینها که به رطوبت زیاد نیاز دارند ، مناسب تراریوم هستند . گیاهانی مثل این بونسای چون به رطوبت متوسط نیاز دارند، برای کاشت در تراریوم مناسب نیستند . ممکنه که مدتی در این محیط به زندگی ادامه بدن اما به مرور دچار مشکل خواهند شد .

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۰۰:۲۳:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
[email protected]