پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه سیدزاده

تعداد سوال: ۱

دونه های سفید روی خاک یک چیزی شبیه به قارچ لک های سیاه روی یک سری از برگ ها و دو سه تا برگ زرد ویژه

تعداد بازدید ۳۲۴

من یک بنسای تراریوم دارم که یک سال هست که خریداری کردم و یه مدت طولانی هست که رشد نکرده بود و به جایی که خریداری کردم نشون دادم گفتن خاکش کم شده خاک براش تهیه کردم و ی دارو دادن که هفته ای یک بار بهش بدم الان یک ماه از عوض کردن خاکش میگذره و روی خاک ی چیزای سفید درومده نمیدونم قارچ یا هر چیز دیگه ای و دو سه تا برگش زرد شده و یکی دوتا برگش لک قهوه ای چطور میتونم کمکش کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۸ ۲۰:۴۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گلدان شیشه ای و بسته برای این گیاه مناسب نیست ، گلدان را تعویض و از گلدان سفالی یا پلاستیکی استفاده کنید . خاک هم خاک مخصوص بونسای تهیه کنید ، گلدان را در محیطی پرنور قرار بدید و هرزمان خاکش خشک بود بهش اب بدید و سیرآبش کنید. هر دو هفته یکبار بهش کود کلات آهن بدید یکبار هم با هیومیک اسید آبیاری اش کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۰:۱۵:۳۶

فاطمه سیدزاده

ممنونم از پاسخگویی اما این بونسای تراریوم است منظورتون اینه کلا از فرم تراریوم خارج بشه؟ تو یک سال اخیر حالش خوب بوده جدیدا به این شکل درومده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۰:۰۵:۳۴

کارشناس شماره ۱

بله این گیاه در تراریوم دوام چندانی نخواهد داشت . گیاهانی مثل خزه ها و فیتونیا و مانند اینها که به رطوبت زیاد نیاز دارند ، مناسب تراریوم هستند . گیاهانی مثل این بونسای چون به رطوبت متوسط نیاز دارند، برای کاشت در تراریوم مناسب نیستند . ممکنه که مدتی در این محیط به زندگی ادامه بدن اما به مرور دچار مشکل خواهند شد .

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۰۰:۲۳:۴۲

فاطمه سیدزاده

سلام وقت بخیر چون نمیتونستم برای بونسایم نور خورشید رو فراهم کنم از چراغ های گیاه که بفش رنگ هستن تهیه کردم فاصله از گیاه باید چه مقدار باشه و اینکه چند ساعت در روز بهش نور بدم ممنونم از پاسخگویی

۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۲۰:۱۵:۵۹

فاطمه سیدزاده

به گفته شما درب تراریوم رو برداشتم تا بعد گلدونش رو تغییر بدم ولی گل بی حال شد?برگاش همه به سمت پایین اومدن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۲۲:۲۹:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . معمولا فاصله ی نور تا گیاه حداقل ۳۰ الی ۴۰ سانت باید باشه البته این بستگی به طیف نوریِ لامپ داره . بیحالی گیاه میتونه بعلت در معرض آسیب قرار داشتنِ ریشه ، بعلت گلدان نامناسب باشه . در کامنت های قبلی بیان شد که گلدان شیشه ای مناسب این گیاه نیست و باید آنرا تعویض کنید .

۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۲۳:۱۳:۵۳

فاطمه سیدزاده

سلام وقت بخیر گلدوش رو تغییر دادم نورش رو تامین کردم دارو هایی که گفتین رو هم تهیه کردم ولی امروز دیدم برگاشم خشک شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۰:۱۹:۵۱

کارشناس شماره ۱

به خاطر تنش ناشی از جابجایی نادرست هستش . برگهاش رو قطع کنید تا زودتر شروع به برگزایی کنه ، فقط یکی دو برگ انتهایی رو باقی بگزارید .

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۳:۴۷:۰۹

فاطمه سیدزاده

سلام مجدد برگ های خشک شده رو جدا کردن و دیگه برگ جدیدی خشک نشد خداروشکر ولی برگ های باقی مونده هر روز دارن بیشتر زرد میشن از اون موادی هم که قبلا گفته بودین تهیه کردم و سر وقت بهش دادم

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۰:۳۳:۰۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . فعلا یه مدت طول میکشه تا گیاه ریکاوری بشه . سعی کنید در گرمای شدید بهش کود یا سم ندید

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۰۸:۴۵

فاطمه سیدزاده

سلام ممنونم از پاسخگویی عالیتون خداروشکر حال گلم خیلی بهتره مجدد برگاش درومد و داره شاداب میشه باز با کمک شما ولی یکسری حشرات خیلی ریز دورش هستن اینا چین دقیقا و باید چیکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۳۱ ۰۹:۲۶:۱۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . خواهش میکنم انجام وظیفه بود حشرات علتش میتونه گرما و رطوبت زیاد باشه ، برای کنترل اش رطوبت را کم کنید و به گیاه هوای تازه ی بیشتری برسونید . میتونید از سم دیازینون برای از بین بردن انها استفاده کنید. سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید. همینطور میتونید از چسب زرد گلخانه در کنار گیاه استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۱-۰۷-۰۲ ۰۵:۱۵:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@