پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هما اله دادی

تعداد سوال: ۱

عدم رشد دراسنا ویژه

تعداد بازدید ۱۸۵

گلدان دراسنای من دیگه برگ نداده و جوونه های سرش هم خشک شده علت ان و نحوه کمک به ان را می خواستم با تشکر

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۰:۵۸:۵۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر خاک و گلدونشو کی تعویض کردید؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۵:۰۱:۳۹

هما اله دادی

تقریبا پنج ماه پیش

۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۵:۴۲:۳۹

کارشناس شماره ۲

کودبهش میدید؟ برای رشد گیاه در فضای منزل لازمه گیاه به طور منظم کوددهی بشه و باتوجه به گیاه شما سه ماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار فسفر بالا و پتاسیم بالا ( بافاصله ۱۴ روز) ماهی یکبار جلبک دریایی لازمه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۲۳:۵۷:۲۶

هما اله دادی

سوال من بیشتر در مورد وضعیت الان گیاه هست الان باید چکار کنم وقتی از بالا برگ نده یعنی دیگه از دست رفته ایا باید قبمه بزنم برای ریشه دهی ساقه اشو از کجا ببرم ایا می توونم داخل اب بزارم تا ریشه بده پیشنهاد شما درست ولی فکر کنم قبل از این اتفاق باید این کارها را انجام می دادم

۱۴۰۱-۰۵-۱۲ ۰۷:۲۰:۲۹

کارشناس شماره ۲

ببینید الان زمان مناسبی برای قلمه زنی نیست اخر شهریور اگر بخواین میتونین قلمه بزنید از انتهای ساقه میشه قلمه بزنید و در کوکوپیت پرلیت هم ریشه دارش کنید ولی فعلا با کودتقویتش کنید تا دما متعادل بشه وزمان مناسب قلمه گیری برسه

۱۴۰۱-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۳:۱۴

هما اله دادی

تشکر از شما البته اگه تا شهریور گیاه زنده موند حتما انجام میدم چون الان دیگه رشدی نداره و شاید مشکل از ریشه گیاه باشه در هر صورت از اینکه پاسخ دادید سپاسگزارم

۱۴۰۱-۰۵-۱۲ ۱۳:۲۰:۴۲

کارشناس شماره ۲

ببینید توقف رشد خیلی وقتا از کوچک شدن گلدون هست اگر اضطراری میخواین تعویض کنید حتما قارچکش و امینو اسید همراهتون داشته باشید بعد تعویض اولین ابیاری با قارچکش دومین ابیاری با امینو اسید باشه

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۰۰:۱۰:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@