پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرزانه بیات

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۹-۰۵-۱۴۰۱

پشه ریز روی گیاه بنسای هندی ویژه

تعداد بازدید ۸۰

گیاه بنسای هندی داریم که ۳ هفته اس خریداری کردیم که تقریبا یک هفته هست که پشه های خیلی ریز شبیه به مگس داره از گل فروشی دو تا محصول خریداری کردم ولی پشه ها کامل از بین نرفتن لطفا محصول مناسب برای ازبین بردن پشه ها و راه نگهداری درست رو اعلام کنین

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۵:۴۴:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر . پشه ها بعلت رطوبت بالا و تهویه ی نامناسب فعال شدند . میخک هندی گیاهی بیرونی هستش و باید در هوای آزاد نگهداری بشه ، برای سلامتش هر سه هفته یکبار بهش کود کلات آهن بدید . آبیاری در زمان خشکی خاک انجام بشه . برای از بین بردن پشه ها علاوه بر کم کردن رطوبت و کنترل آبیاری و تهویه ، میتونید از کارت زرد گلخانه در کنار گیاه استفاده کنید تا پشه ها بهش بچسبند . میتونید از سم دیازینون هم استفاده کنید اما اگه بخواهید گیاه را در امان شرایط قبلی نگهدارید باز حشرات شروع به فعالیت میکنند .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) حشره کش دیازینون Diazinon کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۰۰:۲۸:۳۱

فرزانه بیات

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۹-۰۵-۱۴۰۱

عکس دو محصولی که برای گیاهم استفاده کردم رو براتون ارسال کردم ، اگر سم جدیدی که معرفی کردین رو استفاده کنم مشکلی برای گیاهم پیش نمیاد؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۰۹:۳۶:۳۸

فرزانه بیات

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۹-۰۵-۱۴۰۱

البته اگر به عکس دقت کنین روی سطح خاک این گیاه با تک های چوب بافته شده پوشیده شده و به خاکش دسترسی ندارم و هر نوع سم رو به اجبار روی این چوب ها باید بریزم در این خصوص نظری دارین ؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۰۹:۴۱:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

دو محصولی که خودتون دارید هر دو قارچ کش هستند و تاثیری روی پشه ها ندارند . اگر از قارچ کش استفاده کردید اجازه بدید سه چهار روز بگذره و بعد از دیازینون استفاده کنید . چوبها بهتره برداشته بشه چون خودش محیط مساعدی برای رشد و تخمگزاری پشه ها است . البته سم رو هم میتونید روی چوبها بریزید لکن اثرش موقتی هستش . و بهتره چوبها برداشته بشه .

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۲۳:۴۳:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
[email protected]