پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم هاشمی

تعداد سوال: ۳

زرد شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۲۵۳

سلام ببخشید یه سوال داشتم ، یه مدل گیاه دارم فکر کنم از دسته نخل ها باشه هفته ای یک بار ابیاری میکنم پشت پنجره هم هست البته کود گیاهی هم دو هفته یک بار بهش میدم ولی برگ هاش زرد شده، افت داره؟ یا مشکل ابیاری هست؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۲ ۰۱:۲۲:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لابه لای ساقه و برگها رو نگاه کنید ببینید اثری از سفیدک یا لکه های پنبه ای شکل مشاهده میکنید ؟ نحوه ی آبیاری به چه صورته ؟ گیاهتون دراسنا پرچمی هستش

۱۴۰۱-۰۵-۱۲ ۰۷:۱۴:۲۳

مریم هاشمی

خیر سفیدی نداره تقریبا هفته ای دو بار

۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۲۳:۱۴:۴۱

کارشناس شماره ۱

آیا بین دو آبیاری خاک رو از نظر خشک بودن تست میکنید ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۰۵:۱۵:۰۲

مریم هاشمی

نه چک نمیکنم، تقریبا یک لیتر کمتر، آبیاریش زیاد بوده؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۱۹:۵۷

کارشناس شماره ۱

اگر خاک گلدان در زمان ابیاری ، خیس بوده باشه بله از اب زیاد هستش ، مدتی گیاه رو به این شیوه آبیاری کنید ابتدا برگهای زرد رو جدا کنید و بعد قبل از آبیاری خاک گلدان را با سیخ چوبی تست کنید، حداقل یک سوم خاک باید نسبتا خشک باشه و بعد گیاه رو سیرآب کنید، سعی کنید محیط نگهداری تهویه ی خوبی داشته باشه منظور از تهویه ، رساندن هوای تازه ، به گیاه ، با باز کردن پنجره ها و تعویض هوای داخل با بیرون هستش . محیط اش نباید مدام گرم و سرد بشه و باید دمای یکنواخت داشته باشه .

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۲۳:۵۷:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@