پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مائده امین زاده

تعداد سوال: ۱

زردی برگ اسپاتی فیلوم ویژه

تعداد بازدید ۱۶۳

سلام مدتیه که برگ های اسپاتی من زرد میشه و مرتب یک روز درمیان ابیاری میشه و نور غیرمستقیم داره، چکارش کنم؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۱:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاه روبروی کولر قرار داره ؟ یا محیطش نوسان دما داره ؟ لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۲۱:۳۱:۵۵

مائده امین زاده

در فاصله ۱۲ متری از کولر آبی قرار داره.که همیشه روشن نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۲۳:۰۲:۰۴

کارشناس شماره ۱

گیاه مشکل آبیاری داره ، در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ آیا بین دو آبیاری خاک گلدان از نظر رطوبت چک میشه؟ آیا آب زیرگلدانی را خالی میکنید ؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۰۵:۰۸:۱۴

مائده امین زاده

بله سطح خاک چک میکنم اگه رطوبتش کم باشه ابیاری میکنم☹️ تقریبا یک روز درمیون

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۱۱:۳۵:۲۲

کارشناس شماره ۱

چقدر آب در گلدان میریزید ؟ از زیر گلدان خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۰۵:۵۱:۵۶

مائده امین زاده

تقریبا یک پارچ آب ؛ خیر چون گلدان بزرگه هیچوقت زیرگلدانی تر نمیشه

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۱۵:۳۳:۵۱

کارشناس شماره ۱

مدتی گیاه را به این شیوه آبیاری کنید . اجازه بدید حداقل یک سوم خاک گلدان نسبتا خشک بشه و بعد گیاه را کاملا سیراب کنید . انقدر که آب از زیر گلدان خارج بشه . برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . گلدان را در محیطی با نور ملایم قرار بدید .از نظر دما 25 درجه براش خوب هستش . برگهایی که در حال زرد شدن هستند ترمیم نمیشن اما برگهای جدید با آبیاری درست , از زرد شدن مصون میمانند .

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۲۳:۵۴:۵۰

مائده امین زاده

خیلی ممنونم از لطفتون.به نظر شما آهن و منزیم لازم نداره ؟؟؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۲۳:۵۸:۲۴

کارشناس شماره ۱

نه نیازی نیست .

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۰:۰۵:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@