پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیررضا

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۱۳-۰۵-۱۴۰۱

زرد و خشک شدن برگ های نخل ویژه

تعداد بازدید ۲۵۳

سلام. این نخل من الان دو بار هستش که داره برگ میده و هر دفش برگ هاش رو خشک میکنه، میتونم ازتون خواهش بکنم که در رابطه با این مشکل و خاک مناسبش و هم چنین دما و محیط مناسب برای این گیاه من رو راهنمایی بکنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۳۴:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر . سیکاس گیاهی نوردوست هستش وقتی نور کافی بهش نرسه برگهای جدید غیرعادی رشد میکنند و برگها کامل نشده و یا زرد میشن . این گیاه به کود کلات آهن ، از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار نیاز داره . اگر در شهرهای شمالی تشریف دارید گیاه را در هوای آزاد قرار بدید اما اگر در مناطق خشک زندگی میکنید گیاه را در داخل و در محیطی با نور زیاد قرار بدید و آبیاری را هرزمان که خاک نسبتا خشک بود انجام بدید . خاک مناسبش ترکیبی از خاک باغچه و ماسه و کمی خاکبرگ هستش . خاکش باید بافتی متوسط داشته باشه . دمای مورد نیازش بین ۲۱ تا ۲۵ درجه است .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۲۱:۴۱:۳۸

امیررضا

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۱۳-۰۵-۱۴۰۱

سلام. من یه درخت یوکا دارم که برگاش زرد و با یه بخشی از لکه های قهوه ای داره خشک میشه نور مستقیم خیلی زیادی بهش نمیرسه و هواش هم تهویه خیلی خوبی نمیشه، در رابطه با نگه داریش خیلی اطلاعات جامعی ندارم میتونین درباره خاک و دما و محیط نگه داریش و آب دهی من رو راهنمایی کنید. در رابطه با نور دهی میتونم از چراغ های رشد گیاه استفاده کنم یا باعث آسیب رسیدن به گیاه میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۲۳:۳۷:۴۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقت بخیر . یوکا گیاهی مناسب فضای آزاد هستش و اگر بخواهید اونرو داخل خونه نگه دارید باید نور خیلی زیاد و تهویه ی عالی براش فراهم کنید . لامپ رشد برای این گیاه مناسب نیست . قسمت بالای گیاه رو قطع کنید و گلدان را در تراس قرار بدید . خاکش باید خاکباغچه باشه و آبیاری هرزمان که خاک نسبتا خشکه انجام بدید

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۰۵:۵۰:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@