پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

طناز مالکی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگهای بابا ادم ویژه

تعداد بازدید ۱۹۲

سلام، وقت به خیر،بابا ادم من پژمرده و زرد شده، کنه ی تارعنکبوتی گرفته، سم ابامکتین خریدم، میشه راهنماییم کنین چطور ازش استفاده کنم؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۱۹:۱۹:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا تصویر گیاه رو ارسال کنید . مطمئن هستید که زردی برگها به خاطر کنه است ؟؟؟؟ و گیاه مشکل آبیاری یا رطوبت نداره ؟؟؟؟ کنه تار عنکبوتی بدون سمپاشی هم کنترل میشه

۱۴۰۱-۰۵-۱۳ ۲۱:۴۵:۰۳

طناز مالکی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۱۵:۰۶:۴۹

طناز مالکی

کنه هارو دیدم،حتی به درخت موز هم انتقال پیدا کرده بودن، سعی کردم غبار پاشی با اب رو بیشتر کنم و شاخه هایی که تار داشت و خیلی افتاده بود رو کندم، هنوزم کنه هارو میبینم، شما میگین از ابامکتین استفاده نکنم؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۱۵:۱۰:۲۳

کارشناس شماره ۱

اگر شدت افت انقدر زیاده که به سایر گیاهان منتقل شده میتونید سمپاشی انجام بدید اما برای یک گیاه نیاز نیست ، میتونید افت رو از روی گیاه پاک کنید و با تمیز و مرطوب نگه داشتن گیاه از شیوع دوباره کنه پیشگیری کنید .برگ زرد شده ی بابا ادم رو جدا کنید . گیاه در بهار و تابستان حتما جزیره داشته باشه . ر سمپاشی خواستید انجام بدید ، به هیچ وجه سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید، کنه ها زمانی که هوا گرم و خشکه فعالیت میکنند ، با کنترل دما و رطوبت تا حد زیادی میشه از شیوع این آفت پیشگیری و این آفت رو کنترل کرد .

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۰۵:۴۸:۲۵

طناز مالکی

این سمی هست که خریدم،چه مقدار باید با اب مخلوط کنم و اینکه فقط به گیاه بزنم یا به خاک هم بزنم؟ چند بار تکرار کنم؟ ممنونم از توضیحاتتون، محیط رو مرطوب نگه میدارم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۰۹:۳۲:۰۶

کارشناس شماره ۱

دستور استفاده از سم در پشت قوطی نوشته شده . طبق اون مصرف کنید .معمولا یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب کافیه . هم روی خاک و هم روی گیاه اسپری کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود . فعلا یک نوبت سمپاشی کافی هستش .

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۰:۱۹:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@