پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سجاد

تعداد سوال: ۱

پژمرده شدن برگ های گیاه فیکوس الاستیکا ویژه

تعداد بازدید ۵۴۵

با سلام خسته نباشید من یک گیاه فیکوس الاستیکا دارم و بعد از عوض کردن گلدان با خاک برگ الان حدود چند روزی هست برگ هاش رو به پایین شده و پژمرده لطفاً راهنمایی کامل کنید که چیکار کنم ممنونم از شما

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۱۴:۴۳:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . خاکبرگ خاک مناسبی برای فیکوس نیست و سبک هستش ، خاک فیکوس باید بافتی متوسط داشته باشه . میتونید از ترکیب خاکباغچه و خاک برگ و ورمی کمپوست استفاده کنید . گیاه در چه محیطی قرار داره ؟ از نظر نور و تهویه ؟ گلدان در ارتفاع قرار داده شده ؟ بعد از تعویض خاک آبیاری انجام شده؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۰۵:۳۷:۴۶

سجاد

سلام نور گیر گیاه مناسب هست و بعد از تعویض خاک اب یاری کردم ممنون از راهنمایی شما چون من خاک خود گلدان و بیشترش هم خاک برگ تنها استفاده کردم شاید دلیلش هم همین باشد چه نوع کودی لازم هست . اگر خاک رو عوض کنم گیاه جون میگیرد؟! هم سطح زمین هست گیاه و در ارتفاع نیست.جای خنک خوب هست یا گرم؟!برای فیکوس

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۰۹:۳۲:۴۷

کارشناس شماره ۱

دمای 25 درجه برای فیکوس مطلوب هستش . برای تقویتش میتونید از کودهای هیومیک اسید و کلات آهن در فصل رشد استفاده کنید البته به تناوب . آهن هر دو هفته یکبار و هیومیک اسید هر سه ماه یکبار استفاده شود از بهار تا اواخر تابستان کوددهی انجام شود . بله با تعویض خاک گیاه وضعیتش بهتر میشه . اما این پروسه به یکباره اتفاق نمیافته و به مرور حال گیاه بهتر خواهدشد . البته برگهایی که در حال آسیب دیدن هستند خواهند ریخت و این طبیعی است . با بهبود شرایط خاک و محیط , برگهای جدید سالم خواهند بود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۰:۲۹:۲۷

سجاد

پس بابت نگرانی که بابت خود گیاه دارم خیالم راحت باشه؟! اگر به این نکات توجه کنم گیاه جون میگیره؟! فقط برگ ها هست و خود گیاه بهبود پیدا میکنه؟! خیلی خیلی ممنونم از سایت خوب شما و همچنین راهنمایی شما دوست عزیز

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۲:۱۵:۰۰

کارشناس شماره ۱

بله با رعایت موارد فوق حال گیاه به مرور بهتر خواهد شد .

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۵:۳۱:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@