پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مونا مسرت

تعداد سوال: ۸

زرد شدن نوک برگ فیلودندرون ویژه

تعداد بازدید ۲۹۱۱

باسلام.گیاه فیلودندرون من تقریبا رشد خوبی داشت.البته نوک برگهای قدیمی قبلا هم زرد بود اما مدتی روند زرد شدن متوقف شده بود.‌اخیرا دوباره زرد شدن برگها شروع شده.یک برگ جدید داد.که نوک برگ جدیدش هم درحال زرد شدن هست. جوانه جدید هم از غلاف درنمیاد.ابیاری هروقت سطح خاک خشک بشه انجام میدم.کوددهی هم هرماه یکبار از کود۳بیست و فسفر که ازمحصولات خودتون خریداری کردم ممنون میشم راهنمایی کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۴ ۱۹:۳۲:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . در هر نوبت ابیاری چقدر آب در گلدان میریزید؟ کودها رو با چه فاصله ی زمانی میدید ؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۰۵:۴۳:۰۲

مونا مسرت

سلام. میزان ابیاری درحدی که از ته گلدون خارج بشه . زیرگلدونی روسنگریزه ریختم که ریشه ها هوابخورن.و کوددهی درتابستان تقریبا۴۰ روز یکبار

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۰۹:۳۵:۵۱

مونا مسرت

عذرمیخوام یادداشت کوددهی رو الان چک کردم. از اول اردیبهشت تقریبا هر ۳۰ روز یکبار کوددهی براش انجام دادم

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۱۰:۲۰:۰۴

کارشناس شماره ۱

فعلا مدتی کوددهی رو قطع کنید . خاک گلدان کوکوپیت و پرلیت دارد؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۰:۱۷:۰۹

مونا مسرت

بله. خاک گلدون ترکیب کوکوپیت و پرلیت و خاک برگ هست

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۰:۲۰:۵۲

کارشناس شماره ۱

خاک را تعویض کرده و فقط از خاک برگ استفاده کنید . کوکوپیت آب زیاددر خودش نگه میداره و برای این گیاه مناسب نیست .

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۰:۳۳:۴۶

مونا مسرت

ممنون از راهنماییتون.‌ تمام خاک گلدون رو تعویض کنم ؟ یا قسمتی که ریشه ها داخل خاک هست باقی بمونه ؟ چون میترسم ریشه هاش هوا بخورن

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۰:۳۷:۵۲

کارشناس شماره ۱

بیش از حد نیاز نیست اطراف ریشه رو خالی کنید ، همین که ۹۰ درصد خاک ، اصلاح بشه کافیه.

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۵:۲۹:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@