پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمد حاج حسینی

تعداد سوال: ۱

شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۲۳۵

سلام. وقت شما بخیر حاج حسینی هستم. من دو گلدون شامادورا دارم. یکی از اونها وضعش طبیعیه. اون یکی رو حدود ۹ ماهه دارم ولی هیچ رشدی نمی کنه، به همون که بود مونده، چند بار هم برگ از دست داده. خاکش رو عوض کردم، کوکو پیت داره الان و ماهی یکبارم کود مایع بهش می دم. نور مستقیم نمی خوره و در دمای اتاق نگهداری میشه الان علاوه براینکه رشدی نداره، برگهاش حدود ۲ هفته هست داره رنگ پریده می شه. خیلی محبت می کنید اگر راهنمایی بفرمایید💐

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۱۱:۳۸:۵۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ دونه های ریز سیاه میبینید؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۲۲:۲۳:۵۵

محمد حاج حسینی

خیر. نداره

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۱۶:۲۸:۰۲

کارشناس شماره ۲

همه برگ ها به این شکل دراومده؟ و بفرمایید روبروی بادکولر نیست؟ و فاصلش با منبع نور چقدرهست؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۰:۱۶

محمد حاج حسینی

برگهای یک طرف گیاه اینطور هست. با پنجره یک متر فاصله داره و آفتاب مستقیم نمی خوره. با دریچه کولر هم حدود ۴ متر فاصله داره. باد کولر تا حدودی بهش می خوره

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۶:۵۸:۵۹

کارشناس شماره ۲

دقیقا چون یک طرف گیاه هم هست نشونه ی تنش محیطی هست گیاهتون رو جایی قرار بدید که با بادکولر برگ ها تکون نخوره اینطوری دچار تنش نمیشه برای بالا بردن مقاومت گیاه هم از جلبک دریایی و امینو اسید به شکل محلول پاشی و اسید هیومیک به شکل آب ابیاری استفاده کنید و

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۰۰:۵۱:۵۷

محمد حاج حسینی

ممنونم. منتها مسئله ای که هست اینکه من دو بوته شامادورا دارم هر دو یر یک محل نگهداری می شن، خاکشان هم یکی هست. ولی اون یکی مشکلی نداره و رشد هم می کنه. عکسش رو می گذارم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۳ ۰۹:۱۵:۳۹

کارشناس شماره ۲

بله گاهی این حالت پیش میاد و دو گیاه در شرایط یکسان رشد متفاوت دارند با کوددهی خصوصا جلبک دریایی یاامینو اسید میشه این یکی هم تحریک به رشد بیشتر کنید

۱۴۰۱-۰۵-۲۴ ۰۲:۵۱:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@