پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

vida

تعداد سوال: ۱

بی حالی برگهای گیاه فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۳۴۷

سلام من دو ماه پیش فیکوس ابلق خریدم که بعد از انتقال به منزل قارچ زد و تا بالای گیاه اومد، از طریق محلول مسی رشد قارچها متوقف شد اما برگهای گیاه یکی یکی افتاد و گیاه اصلا رشد نکرد. چند روز پیش چند تا قارچ چاری روی خاک گلدانش دیدم که خاک اون قسمت رو همراه با قارچها دور ریختم(جای گیاه با نور متوسط هست و گیاه و گلدان ۲ متر ارتفاع دارند) برای رشد بهتر به اتاق پر نوری منتقلش کردم که یکم آفتاب هم روی برگهاش میتابه اما به محض انتقال تمام برگها شدیدا بی حال شدن و رو به پایین افتادن( در تصویر مشخصه) من فکر کردم شاید گرمش شده و ابیاریش کردم اما مطمین نیستم بهتر بشه نمیدونم مشکلش چیه، میشه راهنمایی کنید؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۱۴:۴۵:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بیحالی گیاه میتونه بعلت گرما و تشنگی باشه . فیکوس به نور زیاد و هوای تازه نیاز داره اما چون تازه به محل پرنور منتقل دادید بهتر بود کم کم به نور عادتش بدید تا شوک نشه . فعلا گیاه را از پنجره دورتر قرار بدید و سعی کنید در هر نوبت آبیاری کاملا سیرابش کنید .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . اگر از گرما و تشنگی بیحال شده باشه بهتره مدت 45 دقیقه گلدان را در ظرف آب قرار بدید تا تشنگی گیاه برطرف بشه .

۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۲۳:۵۸:۱۱

vida

سلام ممنون، اما موضوع اینه که خاک گلدون هنوز رطوبت داشت و حتی چند روز پیش به دلیل رطوبت قارچ چتری توی خاک در اومده بود، با این حال بازم ممکنه به خاطر تشنگی و گرما برگها بی حال شده باشن؟ ممکنه به علت تکان هایی که گیاه در زمان جا به جایی خورده اینجوری شده باشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۹:۵۶:۰۵

کارشناس شماره ۱

تکان دادن چندان در بروز این اسیب دخیل نیست اما نوسانات ناگهانی دما میتونه این اسیب رو ایجاد کنه آیا خاک گلدان خاکی سبک هستش یا متراکم و نسبتا سنگین ؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۲۳:۲۹:۰۱

vida

خاک گلدون متراکم و سنگین هست

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۲۳:۴۴:۵۷

کارشناس شماره ۱

خوبه . مدتی گلدان را در محیطی با تهویه ی بهتر و نور ملایمتر قرار بدید . سعی کنید بین دو آبیاری حتما خاک نسبتا خشک بشه و بعد گیاه را در این فصل کاملا سیراب کنید . گیاه روبروی کولر بصورت مستقیم قرار نداشته باشه . با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۵-۱۷ ۲۳:۳۹:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@