پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه صادقی

تعداد سوال: ۱

شل شدن برگ کاکتوس و قرمز شدن آن‌ها ویژه

تعداد بازدید ۳۷۵

با سلام، من این کاکتوس رو چند ماه قبل خریدم و رشد خوبی داشت. هفته‌ای یکبار آبش میدم و زیر نور مستقیم خورشید نبود و داخل فضای خونه و پشت پنجره بود. امروز متوجه شدم برگ‌هاش از انتها شل و قرمز شدن‌‌ و چند برگش افتاده. مشکل گیاهم چیه؟ زیاد بهش آب دادم؟ باید چیکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۱۷:۴۷:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . گیاهتون اچوریا آگاویدس هستش . انواع اچوریا باید در هوای آزاد نگهداری بشن و از آبیاری در اوج گرما باید خودداری کنید چون گیاه از بین میره . آبیاری باید همزمان با خشکی کامل خاک و در اوقات خنک تر روز انجام بشه . افراط و تفریط در آبیاری , تهویه ی نامناسب محیط , میتونه باعث پوسیدگی و یا شیوع بیماری قارچی بشه . اگر تمام برگهای گیاه از ساقه ی اصلی جدا میشه , گیاه به شدت آسیب دیده , و فقط میتونید برگهای سالم را جدا کرده و روی خاک قرار بدید تا بتونید گیاه رو تکثیر کنید . برگها اگر سالم باشند بعد از مدتی ریشه دار شده و جوانه در انتهای برگ نمایان میشود .

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۰۰:۰۵:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@