پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سما رحمانی

تعداد سوال: ۲

تغییر رنگ برگها ویژه

تعداد بازدید ۲۴۱

سلام من دو هفته س که یه گلدون پتوس بلک گرفتم اولش حالش خوب بود ولی الان چند روزه که برگهاش قرمز میشن و بعد هم پژمرده و خشک میشن و یا روی برگهای مشکی لکه قهوه ای افتاده، توو نور غیر مستقیم گذاشتمش و دو سه روز درمیون آب میدم، غبارپاشی هم جایی که خریدم گفتن نکن غبارپاشی نمیکنم لطفا بهم بگید چیکار کنم خوب شه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۱۲:۰۳:۵۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر البته گیاهتون پوتوس نیست پشت برگ ها رو‌چک کنید با دقت ببینید دونه ریز سیاه یاتارعنکبوت میبینید؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۱۴:۱۰:۴۱

سما رحمانی

روی پشت بعضی از برگاش خالهای مشکی سیاه هست

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۱۸:۱۵:۳۹

سما رحمانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۱۸:۱۹:۳۶

سما رحمانی

تارعنکبوت نیستش

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۱۸:۲۰:۰۸

کارشناس شماره ۲

بله ببینید این خال ها برجسته هم هستند؟ یک‌پنبه مرطوب بشید ببینید روی پنبه میشینه؟ چون گیاهتون علایم خسارت افت رو داره و قبل از تجویز سم میخوام مطمئن بشم و مورد بعدی کود سه بیست و اهن بهش ندادبد؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۴:۰۸

سما رحمانی

برجسته نیستن و روی پنبه کثیف نشد و چیزی نیومد، کود سه بیست خیر، اما مادرم با آبی که توش میخ انداخته شده بوده آبیاری کرده، من برگهای سالمش رو برای قلمه برداشتم باقی برگها همگی یا قرمز و پژمرده شدن و یا لکه افتاده روشون درست میشه؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۶:۵۰:۴۸

کارشناس شماره ۲

دقیقااا بخاطر همون آهن بوده به این گیاه اصلا نباید اهن و کودسه بیست داده بشه .حتی آب قلیایی هم نباید بدید حتما بزارید آب شیر ۲۴ ساعت بمونه ته نشین بشه و کلرش بپره بعد استفاده کنید تا بقیه برگ ها تغییر رنگ ندن

۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۰۱:۰۴:۳۱

سما رحمانی

قلمه هاشو بعد از اینکه ریشه دراورد توو چه خاکی بذارم؟ توو سایه بذارمش یا نور؟ الان برگهایی که تغییر رنگ دادنو هرس بکنم یا نه؟از قسمت شاخه روی،ساقه هرس کنم یا از ته برگ که به شاخه وصل میشه؟

۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۰۱:۱۸:۱۵

کارشناس شماره ۲

برگ هارو میتونید جدا کنید و برای قلمه گیری بعد از ریشه دار شدن در آب در خاکی با ترکیب کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و ورمی کمپوست قرار بدید و در جاییکه نور خوب غیرمستقیم داره و تهویه عالی

۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۲۳:۱۸:۲۴

سما رحمانی

ممنونم، این گلم میخک هندی پژمرده شده و خشک روش لکه های سیاه هستش که وقتی با پنبه نمدار روش میکشم کمی سیاه میشه توی خونه هستش نور غیر مستقیم خاک خشک میشه آب میدم و غبار پاشی هم هر روز، چرا خشک شده چیکارش کنم؟

۱۴۰۱-۰۵-۲۱ ۰۱:۳۱:۴۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر لطفا در یک پنل دیگه سوال جدید رو مطرح بفرمایید هرپنل برای یک سوال هست

۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۰۲:۱۰:۰۳

سما رحمانی

ممنون

۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۰۲:۵۱:۲۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۰۵-۲۳ ۰۱:۰۱:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@