پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مجتبی طاهر

تعداد سوال: ۱

قهوای شدن برگها ویژه

تعداد بازدید ۱۹۵

سلام. رشدخیلی کم وجوانه نزدن گیاه. هرهفته آبیاری.انجام میدم از قارچ گش هم استفاده کردم کود هم سه20 هرماه استفاده کردم ودو متر هم باپنجره جنوبی فاصله دارد ممنون راهنمای بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۱۴:۰۶:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر آیا بین دو آبیاری اجازه میدید خاک گلدان نسبتا خشک بشه؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ ۲۳:۳۴:۵۹

مجتبی طاهر

بله آب میدم تا از کف گلدون خارج بشه البته این رو هم بگم من تازه سه روز هست ازقارچ کش استفاده کردم ولی هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده

۱۴۰۱-۰۵-۱۷ ۰۰:۴۶:۵۷

کارشناس شماره ۱

توقف رشد و یا کند شدن رشد گیاه دلیل بر شیوع بیماری قارچی نیست . معمولا کمبود یا بیشبود مواد غذایی ، نامناسب بودن خاک و نور کم محیط و گاهی اوقات وجود افت حشره باعث توقف رشد میشه . بهتره گلدان را به منبع نور نزدیکتر کنید . دو هفته بعد از آخرین نوبت کوددهی ، بهش هیومیک اسید بدید و مدتی کوددهی رو قطع کرده و فقط با آبیاری منظم و رساندن نور کافی ، از گیاه مراقبت کنید . زیر و روی برگها مخصوصا برگهای جوان را با دقت بررسی کنید و اگر اثری از آفت حشره ، خوردگی ، پیچش برگ یا چین خوردگی و از این قبیل علامت ها مشاهده کردید ، ی‌بار گیاه را با سم حشره کش کنفیدور سمپاشی کنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد، انجام ندید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۵-۱۷ ۲۳:۳۶:۴۹

مجتبی طاهر

سلام وقت بخیر مجدد همه مواردی که فرمودید بررسی کردم و انجام دادم . خاک مناسب برای این بنسای چی هست بفرمایید تا ریشه اون بررسی کنم وخاک عوض کنم ممنون

۱۴۰۱-۰۵-۲۷ ۲۱:۴۶:۳۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر خاکهای موجود در بازار که مخصوص بونسای هستند و بافت متوسطی دارند براش مناسب هستش .

۱۴۰۱-۰۵-۲۷ ۲۲:۵۲:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@