پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسرین نظری

تعداد سوال: ۱

کرم .لکه قهوه ای ویژه

تعداد بازدید ۲۲۴

سلام گلم تقریبا یک ماهه لکه قهوهدای رو برگهاش میفته.چن تا کرم سفید از داخل گلدونم بیرون اومدن .فک میکنم مشکل از اونهاست‌ .کلا گذاشتم تو بالکن گلدون رو .ولی میترسم هوای داغ گلم رو از بین ببره.چکار کنم براش

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۷ ۱۶:۰۹:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . بله هوای داغ و نور مستقیم باعث سوختگی برگها میشه ، کرمی که مشاهده کردید کرم خاکی بود یا هزارپا ؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۷ ۲۳:۴۴:۵۶

نسرین نظری

نه کرم خاکی بود نهدهزار پا .کرم های کرم رنگ که خیلی هم کوچیک نبودن شابد هر کدوم دومیلی متر بودن.

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۰۰:۵۲:۵۷

کارشناس شماره ۱

از سم دیازینون استفاده کنید ، رطوبت را کمتر کنید و بین دو آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید. اگر بعد از سمپاشی باز هم کرم ها رو مشاهده کردید دو هفته بعد سمپاشی را تکرار کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۲:۲۱:۳۵

نسرین نظری

من سطح خاک گلدونم رو با فلفل قرمز پوشوندم ک کرم‌ها بمیرن. برای آبیاری بعدی فلفل به گیاه من آسیب نمیزنه؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۷:۳۸:۰۲

کارشناس شماره ۱

خیر .اما ممکنه به رور روی سطح خاک کپک ایجاد بشه بهتره فلفل را از روی خاک جمع کنید

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۲۳:۱۲:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@