پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

افسانه مرادی

تعداد سوال: ۱

بیماری نخل اریکای من چیست؟ ویژه

تعداد بازدید ۳۶۶

حدود ۳ ماه هست که من نخل اریکا دارم ، جایی که گذاشتم نور به اندازه اعتدال هست، دستگاه مرطوب کننده هوا هم نزدیکش هست ، کود سه ۲۰ و امینو اسید هم طبق دستور بهش دادم و هر روز هم سطح برگها رو اسپری اب میزنم، ولی الان ساقه ها بیحال هستند و روی ساقه ها و بعضی از برگها دونه هایی هست که تصویرشون و ارسال میکنم . لطفا راهنمایی کنید که چه دارویی باید خریداری کنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۵:۰۳:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لکه برگی در اثر بیماری قارچی ایجاد شده ، رطوبت بیش از اندازه است . برگ آلوده را قطع کنید غبارپاشی و دستگاه بخور را متوقف کنید و برای تامین رطوبت فعلا از جزیره استفاده کنید . نیازی به استفاده از قارچ کش نیست .

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۲۳:۲۵:۴۸

افسانه مرادی

متشکرم از پاسخگویی، لکه های ساقه ها تیره تر از لکه های برگ هست که عکس ساقه هارو براتون الان میفرستم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۴:۰۵:۵۰

افسانه مرادی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۴:۰۹:۴۸

افسانه مرادی

و روی برگها حشره های خیلی کوچک هست .شبیه مورچه ولی خیلی کوچیکتر

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۴:۱۷:۰۲

افسانه مرادی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۴:۱۸:۰۰

کارشناس شماره ۱

لکه های روی ساقه هم نوعی قارچ هستش . برای این منظور میتونید یکبار گیاه رو با سم قارچ کش سیستمیک ، آبیاری کنید . لکه های روی ساقه از بین نمیروند اما از پیشرفت آنها جلوگیری میشود . البته باید رطوبت و تهویه هم در کنارش کنترل شود . برای از بین بردن حشرات میتونید از سم دیازینون استفاده کنید . آبیاری با قارچ کش و سمپاشی با حشره کش در خارج از منزل و در محیطی سایه انجام شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۲۲:۲۶:۲۹

افسانه مرادی

سپاسگزارم

۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۰۰:۲۸:۴۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۲۲:۲۲:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@