پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

گیاه پپرومیا هندوانه ای ویژه

تعداد بازدید ۲۱۵

سلام من گیاهم رو سه ماهه دارم و تا دو هفته ی پیش حالش عالی بود برگ جدید میداد و هیچ مشکلی نداشت!ولی الان دو هفته اس که برگ‌ها شل و بی حال میشن!من هم به موقع با چک کردن خاک آب میدم بهش هم غبار پاشی میکنم! براش یکبار هم هیومیک اسید استفاده کردم ولی خیلی حالش بده الان

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۲۰:۱۵:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . خاک گلدان چه بافتی داره ؟ کوکوپیت پرلیت هستش؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۲۳:۲۶:۴۲

کاربر

پرلیت به مقدار خیلی کمی تو خاک وجود داره ولی مطمئن نیستم با کوکو پیت ترکیب شده باشه!

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۰۹:۲۰:۰۸

کارشناس شماره ۱

اگه خاکش کوکوپیت هم داشته باشه ، کمی تعیین زمان آبیاری براتون سخت میشه چون کوکوپیت سطحش زود خشک میشه در حالی که در عمق گلدان ، آب زیادی را در خودش نگه میداره و این میتونه باعث شیوع بیماری قارچی و یا پوسیدگی بشه . اگر گیاه در کوکوپیت و پرلیت کاشته شده ، حتما خاک رو تعویض کنید و گیاه را در خاکبرگ بکارید . برگهای آسیب دیده را جدا کنید .

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۲۲:۴۳:۴۵

کاربر

ممنونم بله احتمالش خیلی زیاده چون دو تا بوته از خاک بیرون افتادن و ریششون کاملا از بین رفته بود!

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۲۲:۴۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

با تعویض خاک میتونید جلو از بین رفتنش رو بگیرید . گلدان را هم کوچکتر کنید .

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۲۲:۵۳:۴۲

کاربر

بله دقیقا گلدون رو کوچیک کردم و خاک رو عوض کردم ????ب امیدوارم حالش خوب شه ?

۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۲۰:۱۴:۵۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید ‌.

۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۲۲:۲۳:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@