پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امید غفاری

تعداد سوال: ۳

آفت در محل تماس برگهای سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۳۱

با عرض سلام، من یه سری گلدون سانسوریا دارم که تا اینجا دوتاشون خراب شدن. تقریبا همه گلدانها روی یک میز کنار پنجره هستن که و این پنجره در طول روز همیشه بازه. اول دو هفته پیش متوجه لکه های قهوه ای در پایین پاجوش سانسوریای کراواتی شدم و بعد از جدا کردن یک برگ دیدم که تمام برگها انگار خورده شدن و این قضیه به برگ وسط هم سرایت کرده. ریشه کاملا سالم بود ولی مجبور شدم تمام برگها رو جدا کنم البته متاسفانه طوقه مادر هم درگیر شده بود و برگهای اون رو هم کاملا جدا کردم. تصورم این بود به خاطر مقداری بالا بودن سطح خاک و نفوذ رطوبت و گل بین برگها این اتفاق افتاده تا اینکه امروز متوجه شدم پاجوش های سانسوریای پاکوتاه هم همینطوری شده. ایندفعه برگها رو که جدا کردم متوجه یه حالت پوردی سفید رنگ روی لکه ها شدم، به نظر میومد بقایای خود برگ باشه ولی وقتی با ذره بین نگاه کردم دیدم یه سری از دانه های پودری که قهوه ای هستن حرکت میکنن، تازه فهمیدم که افت این بلا رو سر گلدونها اورده. تمام عکسها رو میذارم لطفا منو راهنمایی کنید. و اینکه بفرمائید ایا گلدانهای مجاور هم ممکنه درگیر شده باشند یا نه؟ با توجه به اینکه در طبقه همکف هستیم ایا ممکنه باز بودن پنجره باعث وارد شدن این افت شده باشه یا نه؟، یاداوری میکنم که این افت دقیقا در محل تماس بین برگها باعث خرابی میشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۱ ۱۶:۲۶:۲۰

امید غفاری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۱ ۱۶:۳۱:۰۹

امید غفاری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۱ ۲۰:۳۶:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . وجد لکه های زنگ مانند نشانه ی بیماری قارچی است که در اثر رطوبت بالا و نوسان دمای محیط ایجادمیشه . متاسفانه وقتی طوقه ی گیاه به این بیماری دچار میشه , با سمپاشی هم نمیشه این بیماری را کنترل کرد و بهترین راه برای اینکه گیاه کلا از بین نرود اینه که قسمتهای آلوده و لکه دار برگها را جدا کرده و قسمت سالم برگ را بعنوان قلمه استفاده کرده و در خاک سبک دوباره ریشه دار کنید . برگی که بعنوان قلمه کاشته میشه باید کاملا سالم باشه و هیچ لکه یا حالت نرم شدگی , نداشته باشه . در مورد حشرات سفیدی که فرمودید اونها هم بعلت رطوبت بالا و مساعد بودن شرایط فعال شدند که میتونید با سم دیازینون آنها را از بین ببرید و از خاک تازه استفاده کنید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۰۰:۵۹:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@