پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سما رحمانی

تعداد سوال: ۲

خشک شدن میخک هندی ویژه

تعداد بازدید ۹۰۴

سلام این گل میخک هندی رو حدود ۲ هفته پیش گرفتم خیلی سرحال بود ولی به خاطر نامنظمی برگهاش بردم گلفروشی هرس کردن و خاک و گلدان را هم عوض کردن، حالا الان از ۵ روز پیش شروع به پژمردگی کرده و الان کاملا خشک شده برگها، روی بعضی برگها لکه های سیاه هست که با پنبه نمدار پاک میکنم کمی سیاه میشه پنبه، اول توی خونه بود الان گذاشتم توو تراس در جای سایه اما نور محیط را داره، آبیاری قبلا ۲ ۳ روز یکبار بود الان هر روز آبیاری میکنم اما حالش خوب نشده اصلا، چیکارش کنم درست میشه؟بازم سرحال میشه؟این عکس برای ۳ روز پیش هست الان کاملا خشک شدن برگها

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۰۲:۴۹:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . آیا خاکش خاک سبک هستش ؟ یک تکه از ساقه را قطع کنید و ببینید بافتش تر و زنده است یا خشک شده ؟

۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۰۶:۵۶:۲۸

سما رحمانی

نمیدونم چه خاکیه ولی ته گلدون سوراخ بود یه تیکه شکسته گذاشت رو اون سوراخ بعد روش یه چیز زرد خشک ریخت بعد روش این خاکو ریخت، عکس الان گل، عکس شاخه شکسته که گفتید و عکس خاک رو گذاشتم براتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۱۴:۵۹:۳۳

کارشناس شماره ۱

به نظر بافت ساقه زنده است ، البته از داخل عکس به درستی نمیشه تشخیص داد . خاکش هم پرلیت داره و احتمالا خیلی سبک هستش ، میخک هندی گیاهی باغچه ای هستش و نباید در خاک سبک کاشته بشه . خاکش باید ترکیبی از خاکباغچه و کود و خاکبرگ باشه و بافت متوسطی داشته باشه ، تمام برگها رو به جز دو سه برگ بالایی قطع کنید چون این برگها دیگه شاداب نمیشن ، با قطع برگها گیاه انرژی اش رو صرف برگزایی میکنه . هر دو هفته یکبار ، شبها بهش کود کلات آهن بدید . گلدان را در هوای آزاد و مکانی نیمسایه قرار بدید ، هرزمان خاکش نسبتا خشک بود، سیرآبش کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۲۲:۵۲:۵۷

سما رحمانی

برگهارو از کجا قطع کنم از شاخه هایی که به ساقه ها وصل میشن؟

۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۲۳:۰۳:۴۳

سما رحمانی

این کودها توی اب حل میشن؟لطفا طرز استفاده ش و مقدار استفاده رو بهم بگید

۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۲۳:۰۴:۱۵

کارشناس شماره ۱

برگها رو از ساقه جدا کنید . یعنی برگ و دمبرگ که به ساقه چسبیده را جدا کنید . یک قاشق چایخوری سرخالی از کود را در یک لیتر آب حل کنید و هر دو هفته یکبار به گیاه بدید .

۱۴۰۱-۰۵-۲۳ ۲۲:۲۱:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@