پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۱۹

من یه چند تا برگ رو تیکه کردم گذاشتم تو خاک و آب چند تیکه توی خاک که نازک بود پوسید ولی محکم هاش مونده ولی توی آب یه کمی 2 تاش تهش سیاه شده حالا یکیش ریشه زده البته یه ذره یه جا خوندم یه ذره تو آب ریشه زد بزارم تو خاک چه خاکی مناسبه حالا ریشه خوبه یا بزارم بزرگ تر بشه چون تهش سیاه شده یه ذره میگم نپوسه تو خاک که خراب نمیشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۳۰:۵۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر چون ریشش خیلی کمه در خاک سبک بزارید ریشه بده خاکی مثل کوکوپیت و پرلیت و برای اینکه قلمه هاتون در آب دچار پوسیدگی نشه بهتره در ظرفی قرار بدید که دهانه تنگ داره و انتهای قلمه با ظرف در تماس نباشه

۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۳۷:۱۹

علیرضا زارع

این قلمه توی خاک بوده اینجوری ریشه داده اینو چیکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۴۳:۱۲

علیرضا زارع

همین یکی ریشه روبه بالا داده بکارم تو خاک سانسوریا پر ریشه هم شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۴۶:۲۲

کارشناس شماره ۲

در چه خاکی قرار دادید؟ برای ریشه زایی خاک لازمه سبک باشه مثل کوکوپیت و پرلیت

۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۱۰:۰۳:۲۷

علیرضا زارع

خاکش کوکوپیت و پرلیت با پیت ماس هست الان براش خاک سانسوریا بگیرم بذارم تو گلدون خاک سانسوریا سبک هست درسته

۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۱۰:۴۷:۳۴

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا خاک مخصوص سانسوریا بگیرید مراقب ابیاری هم باشید حتما بزاربد سطح خاک خشک بشه بعد آب بدید

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۰۱:۳۶:۱۷

علیرضا زارع

ببخشید یه دیفن باخیا دارم رشدش خوب شده ولی این حالت برگ هاش عادیه یه چیزای سفیدی هم روی ساقه هست مثل کبک

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۳ ۱۳:۲۹:۳۲

علیرضا زارع

ببخشید گل قهر و آشتی من خراب شده حالا این شکل هست ریشه هاش خراب شده حالا فعلا گذاشتم تو آب تا شاید زنده بشه چه خاکی خوبه ریشه زا هم دارم بهش بدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۳ ۱۶:۱۵:۱۱

علیرضا زارع

ببخشید جواب بدید چرا دیروز عکس فرستادم برگ گیاه که تازه باز شده بود کاملا صاف بود الان لوله شده مشکل چیه شما ببینید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۴ ۱۱:۳۶:۴۲

علیرضا زارع

توی عکس های قبل معلومه گیاه بعضی برگ ها حالت افتادگی و بعضی ها کج و کمی لوله ای شکل شدن و یه چیز سفید روی برگ هاش هست مثل نمک هست ولی خشک هست

۱۴۰۱-۰۶-۲۴ ۱۱:۴۲:۰۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر اگر حالت سفیدی همراه با کمی چسبناکی هست اثر وجود افت هست و لازمه افتکش سیستمیک که براتون لینکشو میزارم دوبار به فاصله ۹ روز استفاده کنید و بعد از اخرین سم پاشی ۱۰ روز استراحت بدید و تقویت گیاه و شروع کنید اسید هیومیک سه ماه یکبار کودریشه زا ماهی یکبار جلبک دریایی ماهی یکبار

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۶-۲۴ ۲۳:۵۵:۵۳

علیرضا زارع

ببخشید کود 10 52 10و اسید آمینه گرفتم به همه گلها بدم به چه دردی میخوره

۱۴۰۱-۱۲-۰۸ ۰۱:۳۷:۱۶

کارشناس شماره ۲

کود ۱۰-۵۲-۱۰ یا همون کود فسفربالا کود ریشه زایی هست جهت پرکردن ریشه ها به همه گیاهان ماهی یکبار به شکل اب ابیاری بدید

۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۱۵:۳۲:۵۷

کارشناس شماره ۲

اسید امینه ضدتنش هست و ماهی،یکبار به گیاهان اسپری کنید به جز کاکتوس و ساکولنت و برگ گوشتی ها که نباید اسپری بشه

۱۴۰۱-۱۲-۰۹ ۱۵:۳۳:۵۰

علیرضا زارع

به ادنیوم نخل ماداگاسکار زاموفیلیا یا فیلو دندرون ندم دیفن باخیا یا آگلونما مشکلی نیست سانسوریا هم لازم نیست درسته

۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۱۲:۳۰:۰۳

علیرضا زارع

ببخشید گلدون زامو فیلیا و فیلو دندرون و ادنیوم روکه تازه خریدم میخوام عوض کنم برا هر کدوم چه خاکی استفاده کنم

۱۴۰۱-۱۲-۱۰ ۱۶:۳۲:۵۰

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر هر تاپیک برای یک گیاه هست لطفا سوالتون درباره گیاه بعدی،و در تاپیک جدا مطرح بفرمایید

۱۴۰۱-۱۲-۱۲ ۰۱:۴۴:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@