پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فریباخال

تعداد سوال: ۱

لکه روی برگ ویژه

تعداد بازدید ۱۷۶

سلام خسته نباشین ا سوال داشتم من گیاهم رو ۲ هفته هست خریدم نور خونه خوب هست تقریبا فاصله چند متری از پنجره جنوبی نورگیر داره .یعنی پشت پنجره و نزدیک نیست .هفته ای ۲ بار آب میدم. اما ا سری لکه ایجاد شده با این که سر گیاه داره برگ میده .غبار پاشی و رطوبتم نگذاشتم کنارش.ممنون میشم راهنمایید کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۴:۴۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آب میدید از زیر گلدون خارج میشه ؟ و گلدونی که بیمار باشه نزدیکش نیست؟

۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۷:۰۳

فریباخال

و ا چیز دیگه لکه قهه ای هم روش افتاده رو ۲ تا برگ

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۷:۱۱

فریباخال

نه نیم لیتر آب دادم خارج نمیشه آب و اینکه اصلا گل ندارن تو خونم جز این فقط ا پتوس دارم اون ورتره و حالش خوبه فاصله دارن

۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۸:۳۳

کارشناس شماره ۲

دقیقا بخاطر بسته بودن زهکش مشکل قارچی به وجود اومده حتما زهکش و چک کنید اگر سوراخ زیر گلدون نداشت حتما لازمه سه تا چهار سوراخ زهکش ایجاد بشه تا آب اضافی از انتهای گلدون خارج بشه و دو نوبت هم قارچکش به فاصله ۹ روز سطح برگ اسپری کنید و در آب ابیاری هم دوبار به فاصله ۹ روز بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۰۹:۵۹:۰۳

فریباخال

ممنون ازتون.امروز که بافروشنده صحبت کردم میگن.مشکلی نداره? تو جابه جایی ضربه خورده درست میشه.اما اگر ضربه بود باید برگهای بالایی چیزیش میشد نه پایین.و گفتن کودسه بیست آمریکایی بریزین.. ممنون ازتون به نظرتون همین کارک کنم اوکیه جاش مشکل نداره یعنی نور نیست علتش ؟ و اینکه قارچ ک

۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۱۰:۲۱:۱۲

فریباخال

و اینکه قارچ کش رو برگ اسپری بشه بهتره یا داخل خاک ...ممنون میشم این رو هم پاسخ بدین...امکان داره راجع به لامپ های مخصوصشم راهنماییم کنید چی بگیرم براش

۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۱۰:۲۲:۳۵

کارشناس شماره ۲

ببینید کودسه بیست برای این گیاه اصلا توصیه نمیشه کودفسفر و پتاس بالا لازم داره و اگر در اثر ضربه باشه اندازه لکه ها طی چند روز نباید تغییر کنه این و میتونید چک کنید

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۰۱:۴۱:۴۷

کارشناس شماره ۲

لامپ های مخصوص رشد و از جایی که میخرید باتوجه به برند و نوعش باید راهنمایی بگیزید

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۰۱:۴۲:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@