پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سعادت فرومند

تعداد سوال: ۲

نخل شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۴۷۵

سلام روز خوش یکساله این شامادورا رو دارم در این مدت همه چی اوکی بوده . اخیرا متوجه شدم برگاش دارن کمرنگ میشن و یکم نوک بعضیا سوخته شده البته من اب اسپری نمیکنم و دوهفته پیش هم قارچ‌کش دادم بهش . و یک شامادورای دیگه هم از ۷ سال پیش دارم که خیلی خوبو سرحال بود ولی در مدت کوتاهی برگاش زرد و خشک شدن و برگ اخری تقریبا ۱/۵ ماه طول کشید تا اینکه بسختی باز شد . گیاه زندس ولی نمیدونم میشه کاری براش کرد یا نه . با تشکر

۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۱۹:۱۳:۳۳

سعادت فرومند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۱۹:۱۹:۱۲

سعادت فرومند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۱۹:۲۳:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید گیاه در چه فاصله ای از منبع نور قرار داره و نحوه ی آبیاری به چه صورته؟ آیا گیاه در محیط بسته و گرم قرار داشته (به دلیل مسافرت یا نبودن در منزل ) ؟ عکسها ارسال نشده لطفا عکسها را از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا ما در سایت براتون بارگزاری کنیم .

۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۲۳:۱۹:۳۲

سعادت فرومند

مجدد سلام . هر دو از اول پشت پنجره شرقی هستند و دو سه ساعت افتاب صبح رو دارن . هر زمان که ۴-۵ سانت از روی خاک خشک بود با اب مانده در سطل ابیاری میکنم . پنجره هم همیشه تا نیمه بازه . چشم عکسها رو تو واتساپ میفرستم ممنون

۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۰۰:۰۰:۰۰

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۰۸:۲۹:۰۳

سعادت فرومند

سلام خسته نباشید .جواب سئوال منو نمیدید ؟

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۱۴:۴۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

برگهای آسیب دیده را قطع کنید . محیط نگهداری گیاه رو تغییر بدید و به محیطی سایه تر و با دمای متعادلتر و یکنواخت منتقل اش کنید یعنی اصلا در معرض جریان هوای سرد کولر یا گرمای حاصل از نور ی که از پنجره عبور میکنه ، قرار نداشته باشه . سعی کنید بین دو آبیاری حداقل یک سوم خاک خشک بشه و بعد گیاه رو سیرآب کنید، بهش دوبار با فاصله ی دو هفته کود کلات آهن بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۳:۴۳:۱۷

سعادت فرومند

به هر دو گلدون اهن بدم ؟ و اینکه صلاح میدونید خاک گلدان بزرگ رو که صدمه دیده عوض کنم و گلدان رو کوچکتر کنم ‌؟فکر میکنم ۳-۴ سال پیش گلدون رو عوض کردم

۱۴۰۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۰۰:۴۴

کارشناس شماره ۱

بله اگه سه چهار ساله خاک تعویض نشده حتما اینکارو انجام بدید اما بعد از تعویض گلدان این نکات رو حتما رعایت کنید تا گیاه دچار تنش نشه . خاک اطراف ریشه رو جدا نکنید و گیاه رو بصورت قالبی با خاک از گلدان خارج کنید گلدان جدید را متناسب با حجم ریشه انتخاب کنید. بعد از تعویض ، گیاه رو کاملا سیراب کنید و دو سه روز گلدان را در محیطی با دمای ملایم و یکنواخت و ترجیحا نیمسایه قرار بدید . اگر روی ساقه ی پایینی لکه های سیاه یا قهوه ای رنگ وجود داره بهتره گیاه رو با قارچ کش آبیاری کنید . بله به هر دو گلدان میتونید آهن بدید فقط گلدانی که تازه تعویض میکنید را حدودا سه الی چهار هفته بعد با کلات آهن تغذیه کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) کلات آهن
۱۴۰۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۱۱:۳۲

سعادت فرومند

سلام روز خوش ببخشید من یکم درگیر مریض داری شدم که دیر جواب رو میبینم . چند وقت یبار میتونم دادن کلات رو تکرار کنم و اینکه به ژینورا و سانس و دیفن باخیا هم میتونم اهن بدم یا خیر . پائیز و زمستان گیاه نیاز به تکرار اهن داره یا خیر .ممنون از توجهتون

۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۱۲:۴۴:۰۵

کارشناس شماره ۱

سلام و عرض ادب . انشالا بلا دور باشه . کلات آهن را از اول بهار تا اواخر تابستان میتونید به گیاه بدید . به سانسوریا ماهی یکباربدید . اگر زامیفولیا هم دارید هر دو هفته یکباربدید . ژینورا و دیفن باخیا , نیازی به آهن بصورت جداگانه ندارند . همون مقدار کم , که در کودهای کامل هستش برایشان کافی است . با سرد شدن هوا کوددهی قطع شود .

۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۲۳:۳۹:۴۲

سعادت فرومند

ممنون از لطفتون ??

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۲:۴۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۲۲:۵۹:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@