پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

انسیه انصاری

تعداد سوال: ۴

برکین ویژه

تعداد بازدید ۱۵۷

سلام یه گلدون برکین دارم ارتفاع گلدون۲۸ سانته هفته ایی یکبار بهش اب میدم البته وقتی تستش میکنم تا ته گلدون خشکه رشدش خوبه. دوماهه خریدمش و هنوز بهش کود ندادم لطفا راهنماییم کنید فقط نمیدونم چرا برگهای پایینیش زرد میشه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۱۷:۲۰:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . مهمترین علت زرد شدن برگهای پایینی ، افراط و تفریط در آبیاری است . اگر خاک گلدون حاوی کوکوپیت و پرلیت باشه باید اجازه بدید خاک بیشتر خشک بشه و بعد آبیاری رو انجام بدید . اگر گیاه بیش از حد نزدیک به پنجره ی نورگیر هستش کمی فاصله بدید . سعی کنید جاش نیمسایه و تهویه ی خوبی داشته باشه .

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۰۵:۲۵:۳۹

انسیه انصاری

تعداد سوال: ۴

سلام مجدد وقتی ارتفاع گلدون ۲۸ سانته و گلدون عمیقی هست باید تا چه مقدار از خاک خشک باشه؟ این در صورتیکه بعد یک هفته بایه سیخ چوبی تا ته گلدان را امتحان کردم هر دفعه خشک بوده؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۴۸:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

حداقل باید یک سوم خاک گلدان خشک شده باشه . البته این در صورتی هستش که لایه ی زهکش در ته گلدان قرار داده شده باشه ، چون در غیر اینصورت و در صورت نداشتن لایه ی زهکش باید اجازه بدید بیشتر از یک سوم از خاک گلدان خشک بشه و بعد آبیاری رو انجام بدید،

۱۴۰۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۱۵:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@