پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

نجات کردلین اسیب دیده ویژه

تعداد بازدید ۲۱۶

با عرض سلام و احترام خدمت خانم کاظمی یک گلدان کردلین چند ماهی است که پست پنجره جنوبی نگهداری می کنم از همان ابتدا ضایعاتی لکه مانند روی برگها ظاهر شد که با احتمال قارچ سه نوبت هر هفته قارچ کش استفاده کردم علیرغم آن برگهای جدید رشد می کرد که متوجه شدم لکه های قهوه زیر دست حالت خشک شدگی دارند و احتمالا به خاطر خشکی هوا دچار این حالت شده و بخور سرد کنارش گذاشتم . البته مشکل اصلی در حال حاضر اینست که گلدان از روی میز افتاد و گیاه و برگهای ان صدمه خورد و الان حدود یک هفته است که بنظر می رسددر حال خشک شدن است می خواستم راهنمایی فرمایید که اگر امکان دارد از انچه باقیمانده قلمه بگیرم. سپاس از شما

۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۵:۴۹

نوشین اسدییان

این هم عکس گیاه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۸:۳۲

نوشین اسدییان

این هم عکس گیاه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۹:۴۴

نوشین اسدییان

این هم از بالا که لکه های قبلی مشخص هستند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۲۹ ۲۰:۲۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . آیا ساقه هم در زمانی که گیاه به زمین افتاد زخمی شده ؟

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۰۵:۲۸:۰۷

نوشین اسدییان

بله یک برگ از انتها از یکی از ساقه ها همراه با قیمت سطحی از یکی از ساقه ها ولی برگها به سرعت از پایین در حال خشک شدن هستند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۲:۵۷:۳۹

کارشناس شماره ۱

اون قسمت از ساقه که زخمی شده را باید جدا کنید و روی محل برش پودر قارچ کش بزنید گلدان را در محیطی با نور ملایم و دمای یکنواخت قرار بدید ، یکبار بهش هیومیک اسید بدید و آبیاری را طبق روال با خشک شدن نسبی خاک انجام بدید ، برای تامین رطوبتش هم براش جزیره بسازید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۳:۳۲:۴۴

نوشین اسدییان

قسمت بالایی ساقه را که جدا کردم چه کار کنم ؟میشه بصورت قلمه بکارم؟چون برگهای بالایی تقریبا سالمند. بخور سرد بهتر از جزیره نیست؟

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۳:۳۶:۵۴

کارشناس شماره ۱

بله میتونید بعنوان قلمه استفاده کنید فقط ساقه اش کاملا سالم باشه ، قلمه را در خاک سبک ریشه دار کنید . جزیره رطوبت یکنواخت تری رو براش تامین میکنه .

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۳:۳۹:۳۴

نوشین اسدییان

سپاسگزارم

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۳:۴۲:۲۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۳:۴۵:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@