پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مژگان یزدی

تعداد سوال: ۱

ریخته شدن برگ های بابا آدم ویژه

تعداد بازدید ۲۴۰

این گیاه رو حدود هفت ماه پیش خریدم ، تمام کارهای لازم را انجام میدم ولی برگهای اولیه که به مرور ریخته و در برابر هر دو برگ که افتاده ، ی برگ در آورده ، نمیدونم چی کار کنم تا پر برگ بشه ؟ در ضمن وقتی برگی زرد میشه ، باید چکار کنم ؟ بزارم خودش بیوفته ، یا من جدا کنم ؟

۱۴۰۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۳۱:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا ضمن ارسال عکس گیاه بفرمایید نحوه ی آبیاری و شرایط محیط از نظر نور و تهویه به چه صورت هستش؟

۱۴۰۱-۰۵-۳۱ ۲۱:۲۸:۰۶

مژگان یزدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۱ ۰۱:۳۷:۵۳

کارشناس شماره ۱

عکس ارسال نشده و به سوالی که پرسیده شده پاسخ ندادید

۱۴۰۱-۰۶-۰۱ ۱۹:۲۸:۲۴

مژگان یزدی

من جواب دادم نمیدونم چرا ارسال نشده ، نوری که گیاه میگیره از پنجره ی شمالی است که حدود یک متر فاصله داره و در حالیکه کولر روشن است ، روزی چند ساعت هم پنجره رو باز میکنم تا هوا ردوبدل بشه

۱۴۰۱-۰۶-۰۱ ۱۹:۵۷:۳۶

مژگان یزدی

در ضمن هفته ای دو بار آبدهی میشه و ماهی یک بار هم از کودی که خودشون دادن بهش میدم ، برای ارسال عکس هم روی گزینه ی انتخاب تصویر میزنم ولی نمیدونم چرا ارسال نشده

۱۴۰۱-۰۶-۰۱ ۲۰:۰۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

لطفا عکس رو از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید فعلا کوددهی رو متوقف کنید و گیاه رو به نورگیر نزدیکتر کنید اگر ریشه از زیر گلدون بیرون زده گلدان را بزرگتر کنید ، کمبود نور و افراط و تفریط در آبیاری مهمترین عوامل زرد شدن برگهای بابا ادم هستند . البته چون این گیاه به مرور به گیاهی ساقه دار تبدیل میشه ، ریزش و زردی برگهای پایینی به تعداد کم و اونام در صورتی که گیاه از بالا در حال برگدهی هستش ، امری طبیعیه و جای نگرانی نداره اما اگر زرد شدن برگها به یکباره و تعداد زیاد باشه و گیاه رشد و برگزایی نداشته باشه ، این غیر طبیعیه .

۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۰۰:۱۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۳۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۳۴:۲۳

کارشناس شماره ۱

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۳۴:۲۷

مژگان یزدی

همون‌طور که در عکس ها دیدید ، گیاه من برگ های جدید ، در میاره ، ولی خیلی کم ، در مقابل هر دو برگ که شروع به زرد شدن می‌کنه ، یک برگ جدید در میاره ، و سوال بعدی اینکه با برگ های زرد شده و بی جان چیکار کنم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید ممنون

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۳:۴۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۰۰:۵۸

کارشناس شماره ۱

باباادم تنه سبز ، جاینت ، به نور زیاد نیاز داره ، نور باید در حد نور فضای آزاد باشه گیاهتون بعلت نور کم در حال ضعیف شدن هستش ، این نوع بابا ادم چون غول پیکر میشه ، به فضای زیاد نیاز داره و این فضایی که الان قرار داره براش کوچک است و مناسب نیست . حداقل باید یک متر از دیوار فاصله داشته باشه . زرد شدن برگها هم میتونه بعلت کمبود نور باشه و هم نادرست بودن آبیاری ، برگهای زرد باید جدا شوند .

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۲۱:۱۶

مژگان یزدی

روزی که این گیاه رو گرفتم ، نور خونه رو به یکی از گل فروش ها نشان دادم و گفت که مشکلی نیست ، به هر حال ممنون از راهنماییتون ، کارهایی که گفتید رو انجام میدم ، انشاءالله که درست میشه ، فقط گفتید که برگ های زرد شده رو جدا کنم ، موقع جدا کردن ، مایع زیادی ازش خارج میشه ، به جای بریده شده ، هیچ چیز نزنم ؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۳۲:۱۹

کارشناس شماره ۱

نه نیازی نیست به محل برش چیزی بزنید . اون مایع هم آبِ درون بافتیِ گیاه است .

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۵:۰۶:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@