پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم نیازی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ های سبز بونسا ویژه

تعداد بازدید ۲۷۸

من بونسای فیکوس جنسینگ دارم یکدفعه تمام براش در عرض ۳ ۴ روز ریخت بااینکه همه سبز بودن نور دهی خوبی داره وآبدهی منظمی...خاکشو عوض کردم به من گفتن قارچ زده ریشه هاش و اسپری قارچ کش زدن در حین تعویض خاک حالا امروز روی گلدان یکسری لکه های زرد رنگ حالت کچ مانند دیدم با اینکه چند روز پیش که خاک عوض کردم کاملا خودم گلدان رو تمیز کردم سوالم اینه که این لکه آفتن? باز باید قارچ کش استفاده کنم?اگر بله چجوری و به چه صورت و چه مدلی? دوباره برگ در میاره? در کل تو این وضعیت گیاه چه کار هایی باید بکنم?

۱۴۰۱-۰۶-۰۱ ۱۵:۵۹:۲۱

مریم نیازی

اینم عکس لکه های رو گلدان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۱ ۱۶:۰۳:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر اگر این لکه ها حالت گچ مانند هستند رسوب املاح اب یا قارچ کش است و باید از سطح گلدان پاک شود . لطفا عکس گیاه را هم ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۰۰:۵۰:۵۸

مریم نیازی

اینم عکس گیاه ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم?اصلا دوباره رشد میکنه یا مرده گیاه?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۲۲:۰۸:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگر تنه کاملا سفت و سالم باشه بله , با توجه به اینکه گیاه هنوز برگ داره امکان داره که با مراقبت درست احیا بشه . ساقه های خشک را قطع کنید . اگر بیش از اندازه , خاک رسوب داره بهتره خاک را تعویض و از خاک تازه استفاده کنید . دیگه نیازی به دادن قارچ کش نیست . گیاه را در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید چون نور در سلامت و رشد این گیاه تاثیر بسزایی داره . دو هفته بعد از تعویض خاک بهش هیومیک اسید بدید و بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۲۳:۴۴:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@