پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ستاره ستوده

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۱۶۶

سلام و عرض ادب وقتتون بخیر ببخشید مزاحمتون شدم من یه بنجامین دارم که چند وقته برگهاش داره زرد میشه و شدید میریزه از شما کمک میخواستم لطفاٌ 🙏

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۱۵:۳۶:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۲۳:۴۹:۳۷

ستاره ستوده

هفته‌ای یکبار آبیاری میشود. در حد سیراب شدن من این گیاه رو حدود ۸ سال هست که دارم و همیشه شرایط آبیاری و نور گیاه یکسان بوده اما جدیداً لکه‌های سفید رنگی در انهای دمبرگ گیاه میبینم که کمی حالت چسبناک دارند.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۲۳:۵۹:۲۸

کارشناس شماره ۱

گیاه دچار آفت شده . باید با سم کنفیدور سمپاشی کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود . به گیاه هوای تازه برسونید برگهای زرد را جدا و اجازه ندید برگهای ریخته شده , روی سطح خاک گلدان باقی بمونن . سمپاشی را هم بصورت آبیاری و هم اسپری روی گیاه انجام بدید طوری که تمام قسمتهای گیاه کاملا با سم شسته بشه .دو هفته بعد از اولین نوبت سمپاشی , طبق توضیحاتی که داده شد دوباره سمپاشی را تکرار کنید . افراط در آبیاری , رطوبت بالا , تهویه ی نامناسب محیط و دمای بالا از مهمترین عوامل شیوع شپشکها روی بنجامین هستند .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۰:۰۷:۴۸

ستاره ستوده

سپاس فراوان از توضیحات کامل شما?????

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۰:۱۹:۱۰

ستاره ستوده

آبیاری چقدر باشه مناسب هست؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۰:۲۰:۳۸

کارشناس شماره ۱

در فصل رشد یعنی بهار و تابستان به آبیاری بیشتری نیاز داره اما باید قانون خشک بودنِ نسبیِ خاک بین دو آبیاری را حتما رعایت کنید . اما در پاییز و زمستان که رشد کند میشه آبیاری هم باید کمتر انجام بشه و باید اجازه بدید خاک بیشتر خشک بشه . در فصل گرم زمانی که خاک نسبتا خشکه بهش انقدر آب بدید که چند قطره از ته گلدون خارج بشه .

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۶:۵۳:۰۱

ستاره ستوده

سپاس

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۸:۰۰:۱۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۲۲:۵۹:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@