پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم رضایی

تعداد سوال: ۱

سست شدن برگ ها و ساقه های یشم ویژه

تعداد بازدید ۴۷۹۸

سلام ساقه های کراسولای من نرم شده و در حال افتادن و ریختن هستش

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۲۲:۲۷:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاه بعلت افراط و تفریط در آبیاری و تهویه ی نامناسب در حال پوسیده شدن هستش . لطفا گیاه را از خاک خارج کنید اگر ساقه خیلی نرم و آبدار هستش چند روزی بیرون از خاک بزارید بمونه اگر ساقه سفت و منسجم شد میشه به حیات دوباره اش امیدوار بود اما اگر بافت ساقه بیش از حد آسیب دیده باشه متاسفانه سخت میشه احیاء اش کرد . اگر ساقه منسجم شد گیاه را دوباره در خاک تازه و گلدان کوچکتر بکارید و در هوای آزاد قرار بدید . کراسولا ها باید در هوای آزاد و در معرض نور زیاد , نگهداری شوند فقط زمانی که هوا در حد یخبندان هستش باید به داخل منتقل شوند . در اوقاتی هم که هوا به شدت گرم هستش از آبیاری خودداری کنید و آبیاری را به اوقات خنکتر مانند شب یا غروب موکول کنید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۱-۰۶-۰۲ ۲۳:۵۷:۲۸

مریم رضایی

چند روز بیرون از خاک بمونه؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۰:۲۴:۴۶

مریم رضایی

با شاخه های افتاده چه کنم؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۰:۲۵:۱۸

کارشناس شماره ۱

یک الی دو روز بیرون از خاک باشه . ساقه های افتاده را هم قطع کنید . اگر نرم نیستند دوباره در خاک بکارید تا ریشه دار شوند .

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۶:۵۰:۲۰

مریم رضایی

از اون گلدون اینا موند که ساقه اش هنوز سالم بود الان با اینا چه کنم؟ اون یکی گلدونمم تو همین وضع بود که اون ساقه ها رو ازش گرفتم با اینکه ساقه ها چوبیه ولی نرمه بکارم اونارم یا بندازم بره؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۳۵:۳۸

مریم رضایی

ببخشید خیلی لطف میکنین راجع به این گیاهمم نظر بدین پدیلانتوسم رو به موت بود چیدمش و ریشه اش رو چک کردم ازش قلمه بگیرم آیا این ریشه ها سالمه دوباره تو خاک جدید بکارمشون یا نه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۱۲:۳۸:۴۲

کارشناس شماره ۱

اگه ریشه سالم هستش بله دوباره احیا میشه اگر هم ریشه کاملا از بین رفته باشه ، در صورتی که ، ساقه سالم باشه میتونید دوباره ریشه دارش کنید . در ماسه یا کوکوپیت پرلیت قلمه ها رو میتونید بکارید تا ریشه دار بشه . بهتره برگها رو قطع کنید .

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۲۳:۰۱:۵۹

مریم رضایی

به نظرتون این ریشه سالمه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۴ ۰۱:۲۶:۵۰

کارشناس شماره ۱

ظاهرا بله ، اگر نرم و آبکی نباشه و پوسیدگی نداشته باشه سالم هستش . میتونید ریشه ها رو کمی کوتاهتر کنید و بعد بکارید .

۱۴۰۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۳۵:۲۱

مریم رضایی

خیلی ممنونم خاک سفارش دادم برام بیاد تا خاک خوب برسه اینارو بزارم تو آب نگه دارم مشکلی پیش میاد؟ یاهمینطوری بمونه تو هوای آزاد؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۳۹:۴۷

مریم رضایی

البته من دیدم سه چهار روزی طول میکشه تا خاک برسه و بتونم اینارو تو خاک بکارم یا قلبه کنم ترسیدم اگه همینطوری بمونن خشک بشن گذاشتمشون تو آب تا شرایط کاشتشون فراهم بشه. ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۴۶:۱۸

مریم رضایی

کارم درسته؟ اینا همینطوری بمونه تو آب تا ریشه بده بعد بکارم یا خاک دستم رسید بکارمشون؟ یا پرلیت ها رسید با پرلیت قلمه شون کنم؟ الان این ریشه پدیلانتوس ها تو آب خراب میشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۵۰:۴۱

کارشناس شماره ۱

تو اب بمونه هم ریشه دار میشه فقط نباید اجازه بدید که ریشه زیاد در آب رشد کنه به اندازه یک الی دوسانت که شد به خاک منتقل کنید . سعی کنید محیط نگهداری گرم نباشه که باعث گرم شدن ِآب بشه چون قلمه ها میپوسند . یک روز درمیان آب را تعویض کنید . یک تکه زغال در ظرف آب قرار بدید .

۱۴۰۱-۰۶-۰۴ ۲۳:۱۰:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@