پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم زارع

تعداد سوال: ۱

زرد شدن دراسنا کامپکت ویژه

تعداد بازدید ۵۱۷

با سلام من شش ماههگلدون دراسنا رو خریداری کردم هر وقت سطح خاک خشک میشد ابیاری میکردم تا یهو متوجه لکه های قهوه ای روی برگ شدم وبرگها از پایین شروع به زرد شدن کردن ونوک برگها سیاه شد ابپاشی هم نکردم برگها رو نمیدونم چرا اینجوری شده لطفا راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۱:۱۸:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر ، آیا در زمان آبیاری ، اب اضافی از ته گلدان خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۶:۴۹:۰۳

مریم زارع

سلام نه تا حالا متوجه خارج شدن اب اضافی نشدم ولی گلدان رو تخلیه کردم که چک کنم خاک ته گلدان خیس بود با خاک جدید قسمت ریشه گلدان رو پر کردم وبرگهای زرد رو کندم ودوباره گل رو در خاک گزاشتم فقط میخاستم بدونم اگه قارچ هست درمان کنم نمیدونم ابیاری زیاد هست چون خاک انتهای گلدان خیس بود یا قارچ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۰۷:۲۶:۲۴

کارشناس شماره ۱

یکبار از سم قارچ کش سیستمیک ، بصورت آبیاری استفاده کنید . یکبار کافی هستش با توجه به اینکه خاک ته گلدان خیس بوده ، احتمالا ریشه در حال اسیب دیدن بوده ، سعی کنید بین دو آبیاری خاک نسبتا خشک بشه و بعد آبیاری رو انجام بدید اگر عمق گلدان زیاده ، اجازه بدید یک سوم خاک نسبتا خشک بشه ، و بعد آبیاری رو انجام بدید ، آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید و روی گیاه اب اسپری نکنید . برگهایی که دچار نوک سوزی شدند دیگه ترمیم نمیشوند میتونید نوک برگهای آسیب دیده را بچینید .

۱۴۰۱-۰۶-۰۳ ۲۳:۱۹:۰۵

مریم زارع

سلام میشه راهنمایی بفرمایید چه قارچ کشی بگیرم؟همچنین برای پشه های سیاه گلدان هم معرفی کنید

۱۴۰۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۵۹:۱۲

کارشناس شماره ۱

قارچ کش کاربندازیم خوبه . برای پشه ها هم علاوه بر اینکه باید رطوبت رو کم کنید ، میتونید با سم دیازینون سمپاشی انجام بدید . اصول سمپاشی که در کامنت قبل بیان شد را رعایت کنید .

۱۴۰۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۳۶:۴۶

مریم زارع

سلام وقتتون بخیر کدوم یکی از این قارچ کشها رو بخرم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۹ ۱۵:۳۵:۲۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر کاربندازیم

۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۰۲:۱۳:۴۲

مریم زارع

سلام وققتون بخیر قارچ کش خریدم ولی چون خاک گلدان خیس بود هنوز استفاده نکردم میشه فقط به ریشه ها قارچ کش بزنم چون گلدان رو تخلیه کردم خاک کمی نمدار است وریشه های ضخیم یا غلاف خارجی رو از دست دادن یا اینکه خیلی پژمرده هستن (کمی حالت چروک دارن ) لطفا راهنمایی کنید کلا چکار کنم نمیخام گلمو از دست بدم???

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۰۹:۲۸:۰۸

کارشناس شماره ۱

فعلا قسمتهایآسیب دیده ی ریشه را جدا کنید و نیم ساعت گیاه را در آب ی که حاوی قارچ کش باشه قرار بدید . و بعد در خاک بکارید و با قارچ کش آبیاری انجام بدید .

۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۱۴:۱۳:۰۸

مریم زارع

سلام شبتون خوش من تمام کارهایی رو که گفتید انجام دادم دیگه قارچبرگها بیشتر نشده ولی احساس میکنم شاخه ی گیاه چوبی شده وقهوه ای رنگ شده چکار کنم اگه گیاه در حال از بین رفتنه که قسمت بالای گیاه رو قلمه بزنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۰۰:۲۸:۳۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . آیا ساقه در حال نرم شدن هم هست؟

۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۰۳:۰۵:۳۵

مریم زارع

خیر

۱۴۰۱-۰۶-۲۲ ۰۷:۰۵:۵۰

کارشناس شماره ۱

مشکلی نداره چون دراسناها به مرور ساقه شان چوبی و گیاه تنه دار میشه .

۱۴۰۱-۰۶-۲۳ ۰۹:۰۰:۴۵

مریم زارع

بنظرم به این زودی چوبی وقهوه ای شدن ساقه کمی عجیب هست شما عکسهای گیاه رو در مدت دو هفته نگاه کنید میترسم کار از کار بگذره ودیگه نتونم برای گیاه کاری بکنم

۱۴۰۱-۰۶-۲۴ ۲۱:۱۳:۰۸

کارشناس شماره ۱

اگر ساقه در حال تیره شدن هستش بهترا از گیاه قلمه بگیرید . و دوباره در خاک سبک ریشه دار کنید . انتهای قلمه تون باید کاملا سالم باشه و تغییر رنگ نداده باشه .

۱۴۰۱-۰۶-۲۴ ۲۱:۲۲:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@