پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حجازیفر

تعداد سوال: ۱

نخل ماداگاسکار و دراسنا کامپکت ویژه

تعداد بازدید ۲۷۱

سلام وقت بخیر من یک نخل ماداگاسکار کوچیک دارم که ساقه‌اش شل و نرم شده و برگ های پایینی هم زرد میشه و میریزه و یک دراسنا کامپکت که کمی از نوک برگ هاش حالت سوختگی داره و یکی ‌‌دو مورد از برگ هاش هم از وسط قهوه‌ای شدن خیلی در معرض نور مستقیم نیست و فقط یک بار از اب شیر ابیاری شده یک بار هم اب جوشیده خنک شده و هفته ای یکبار هم ابیاری میکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۵ ۱۷:۱۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید؟ ایا خاک زهکشی خوبی داره و آب به راحتی از ته گلدان خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۵ ۲۳:۰۷:۲۱

حجازیفر

بابت هر کدوم ۱ تا ۲ لیوان

۱۴۰۱-۰۶-۰۶ ۰۱:۴۴:۰۶

کارشناس شماره ۱

نخل ماداگاسکار را از گلدان خارج کنید و وضعیت ریشه رو از نظر پوسیدگی چک کنید . بعد گیاه را در گلدانی کوچکتر با خاک کاکتوس تازه ، بکارید . لایه ی زهکش در انتهای گلدان بریزید تا ریشه دچار خفگی نشه ، آبیاری نخل را زمانی که یک سوم خاک خشک هستش انجام بدید و گیاه را سیراب کنید . دراسنا کامپکت هم مشکل ابیاری داره که برگهاش اسیب دیده . افراط و تفریط در آبیاری باعث سوختگی برگها میشه . برگهای آسیب دیده را جدا کنید و آبیاری را در زمان خشک بودن نسبی خاک انجام بدید .

۱۴۰۱-۰۶-۰۶ ۱۳:۰۲:۱۸

حجازیفر

سپاسگزارم از راهنماییتون فقط جسارتا دراسنا دچار قارچ نشده؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۶ ۱۳:۰۶:۱۳

کارشناس شماره ۱

مقدار کمی ابتلا به قارچ درش درده میشه اما نیازز به سمپاشی نیست . با کنترل شرایط متوقف میشه . البته برگهای آسیب دیده ترمیم نمیشوند

۱۴۰۱-۰۶-۰۶ ۱۳:۲۸:۰۷

حجازیفر

ممنونم از راهنماییتون??

۱۴۰۱-۰۶-۰۶ ۱۳:۴۷:۰۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۶-۰۶ ۲۱:۴۶:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@