پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یاسمن پورسرخ

تعداد سوال: ۱

کاج کامیس پاریس ویژه

تعداد بازدید ۱۷۰۰

سلام وقت بخیر من یک کاج کامیس پاریس دارم بهار خریدم اول که خریدم بهش ضد عفونی کننده خاک با آب مخلوط کردم دادم و طبق دستور کود کامل هم دادم چون یکم خشکی داشت وسطش به برگهاش هم اسپری قارچ کش زدم آب هم اول خاک رو چک میکنم بعد آبیاری میکنم حدود 3 هفته قبل چون سفر داشتم از کودهای آب بان براش استفاده کردم ولی وقتی برگشتم تمام نوک برگها سوختگی پیدا کرده بود و به حدی خشک شده بود که باعث کم پشتیش شده در صورتیکه قبلا اصلا در این حد نبود ممنون میشم اگر راهنمایی کنید برای رفع این مشکل

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۱۶:۱۹:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . سعی کنید زمانی که هوا خیلی گرمه به گیاهاتون کود ندید .میتونید اوایل پاییز سرشاخه های خشک رو هرس کنید تا گیاه شکل بهتری پیدا کنه چون قسمتهای آسیب دیده ترمیم نشده و باید از روی گیاه حذف شوند با هرس کردن گیاه دوباره شروع به جوانه زدن میکنه .کامیس اصلا نیازی به کوددهی نداره همین که خاکش خوب باشه و نور و آبیاری اش به اندازه ی کافی باشه و سالی یکبار تو بهار یا پاییز هرس بشه ، به خوبی رشد میکنه .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۱۷:۰۰:۲۱

یاسمن پورسرخ

ممنون بابت توضیحاتتون چون بمن گفته بودن کود نیتروژن و فسفر تو بهار و پاییز باید داده بشه و چندنفر گفتن کود کامل ماهی یکبار باید داده بشه ، کلا ندم بهشون اینارو ؟ بنظرتون نیاز به جزیره داره ؟ اگر الان بخوام خاکش رو کامل تعویض کنم مشکلی نداره ؟ چون بنظرم خاکش هم خوب نیست

۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۱۷:۲۲:۴۹

کارشناس شماره ۱

کوددهی رو متوقف کنید . کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۲۳:۴۶:۵۵

یاسمن پورسرخ

تهران هستم

۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۲۳:۵۱:۵۹

کارشناس شماره ۱

سعی کنید اگر گیاه در تراس قرار داره کمی از دیوار و نرده ها فاصله داشته باشه . اگر فکر میکنید که رشد گیاه مدتی است متوقف شده میتوانید گلدان را تعویض کنید البته اگر اینکار را به یکی دو هفته ی دیگه موکول کنید بهتره چون هوا احتمالا کمی خنک میشه و برای تعویض گلدان زمان مناسبتری هستش .اما اگر گیاه رشدی آهسته و کم دارد میتوانید تعویض گلدان را به اواسط اسفند ماه انجام دهید .سعی کنید به خاک گلدان کمی ماسه و کمی کود حیوانی کاملا پوسیده اضافه کنید تا از بابت مواد مغذی خاک خیالتون راحت باشه اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۰۰:۳۰:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@