پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه اسماعیلی

تعداد سوال: ۵

افت بر روی درختچه گوجه گیلاسی ویژه

تعداد بازدید ۱۵۱

سلام وقت بخیر، من یک درختچه گوجه گیلاسی دارم که الان حدود۶ ماه هست که هربار شکوفه میرنه، شکوفه ها خشک میشن و به میوه تبدیل نمیشن، از طرفی دوبار بین ساقه های برگ هاش افتی شبیه پنبه مانند بود که برداشتم، بعدش برگ هاش دون دون های زرد پیدا کردند، الان هم دوباره رفتم نگاش کردم دیدم بازهم همون افت پنبه ای روی برگ هاش نشسته، اول خواستم برگ های افتی رو جدا کنم، دیدم زیاد شده، به غیر از این اکثر برگ ها دون دون های زرد دارن، شبیه اینه که به اون قسمت ها کلروفیل نرسیده و سبز نیستند، بعضی از برگ های دیگه هم تهش زرد شده..بهش امینو اسید،کود پتاس و کود اهن هم دادم.میشه بگین چ کار کنم تا از این مریضی در بیاد و دوباره میوه بده؟عکس ها رو براتون میفرستم.ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۱۰:۵۳:۱۰

فاطمه اسماعیلی

این هم ته برگ هایی هست که زذد شدند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۱۰:۵۵:۰۲

فاطمه اسماعیلی

حتی این افت های پنبه ای و‌نقطه های زرد رنگ‌ به شکوفه ها هم نزدیک شده..شکوفه ها ۶ماه هست که هر دفعه خشک میشن و به میوه‌ تبدیل نمیشن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۱۰:۵۷:۴۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله گیاهتون درگیر افت شپشک هست نیاز به سم مخصوص خودش داره که کنفیدور هست هم اسپری کنید دوبار به فاصله ۹ روز هم در آب ابیاری فقط چون این سم وارد بافت گیاه میشه تا ۴۰ روز بعد سم پاشی از محصول گیاه نباید استفاده بشه بعد از تکمیل روند درمان تقوبت گیاه لازمه اسید هیومیک سه ماه یکبار کودریشه زا کودپتاسیم بالا به فاصله ۱۵ روز از کودریشه زا و ماهی یکبار جلبک دریایی ماهی یکبار لازمه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۱۴:۳۰:۴۹

فاطمه اسماعیلی

ممنون..در مورد ابیاری و نور هم میشه بفرمایید که هر روز بهش اب بدم یا یه روز در میون؟ جلوی نور خورشید باشه یا نور غیر مستقیم؟ تو فصل پاییز و زمستون هم این کودها رو بهش بدم؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۱۵:۱۸:۲۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله حتما نور خوب اما غیر مستقیم لازم داره و در رابطه با ابیاری بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و در هر ابیاری گیاه و سیراب کنید برای سنجش خشکی خاک میتونید از یک سیخ چوبی استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۲۳:۳۶:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@