پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ریحانه مزینانی

تعداد سوال: ۱

نخل ویژه

تعداد بازدید ۲۶۶

سلام روزتون خوش زیر برگ های نخل من دچار سوختگی شدند باید چکار کنم

۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۱۷:۱۴:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت سیاه شدن برگهای نخل ماداگاسکار افراط و تفریط در آبیاری و تهویه ی نامناسب و شیوع بیماری قارچی است .نخل شما در داخل آپارتمان قرار دارد ؟ آبیاری به چه صورت انجام میشه ؟

۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۲۳:۴۵:۴۲

ریحانه مزینانی

نخل من در خانه هست و وقتی خاکش خشک میشه بهش آب میدم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۲:۵۱:۱۶

کارشناس شماره ۱

عذر خواهی میکنم نخلتون ماداگاسکار نیست . روی برگهاش آب اسپری میکنید ؟ و آیا گلدان در کنار پنجره ی نورگیر قرار داره ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۳:۵۶:۲۵

ریحانه مزینانی

گاهی شبها یا صبح ها اسپره میکنم با پنجره جنوبی فاصله داره ولی چون در کنار گل های دیگس بالا سرشون لامپ روشن میکنم چون فقط دو تا سه ساعت نور خورشید هست

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۴:۰۱:۴۷

کارشناس شماره ۱

سعی کنید دیگه لامپ روشن نکنید چون نیازی نداره و نور معمولی اتاق براش کافیه مه پاشی رو هم در زمان خنکی هوا مانند غروب یا اوایل صبح انجام بدید .آبیاری رو هم زمانی که خاک خشکه انجام بدید ببینید روند خشکی برگها متوقف میشه یا خیر ؟ اگر نشد ممکنه بعلت نوسان دما برگها خشک شده باشند و یا گیاه به قارچ مبتلا باشه .

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۴:۰۶:۲۳

ریحانه مزینانی

ممنونم از شما فقط بنده یه بابا آدم داشتم که حشره داشت که از این گل ها تازه جدا کردم امکان داره از اون باشه چون برگ انجیری که دارم افتاده شده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۴:۱۲:۱۷

کارشناس شماره ۱

بهتره اگر تمام گیاهانتان دچار این آفت حشره شدند با سم سوین سمپاشی شوند .سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید .اگر بعد از سمپاشی باز هم این حشره را مشاهده کردید دو هفته ی بعد سمپاشی رو تکرار کنید

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۷:۵۷:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@