پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ماهور مرادی

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای همراه با فرورفتگی روی ساقه ویژه

تعداد بازدید ۷۶۱

سلام، وقت بخیر، من اردیبهشت ماه یه گلدون زاموفیلیا گرفتم، شرایط آبیاری رو رعایت کردم هر دو هفته یکبار چک کردم و در حالی که سه چهارم خاک خشک بود آبیاری انجام دادم جدیدا دو تا شاخه جدید هم رشد کرده ازش، ولی همزمان با رشد این دو تا شاخه جدید یه شاخه کوچکش زرد شده و روی ساقه بقیه شاخه ها لکه های قهوه ای که حالت فرورفتگی هم دارن ایجاد شده...ممکنه راهنمایی بفرمایید که چکار باید انجام بدم؟ ممکنه بقیه شاخه ها هم آسیب ببینن و زرد بشن؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۹ ۱۱:۲۳:۱۴

ماهور مرادی

ضمنا چند وقت پیش پشه های ریزی هم داخل گلدون بودن که پرواز هم میکردن و با اسپری سم کنفیدور سمپاشی کردم و خیلی حشرات کم شدن، موقع سمپاشی هم سعی کردم سم به ساقه ها اسپری نشه

۱۴۰۱-۰۶-۰۹ ۱۱:۲۸:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش گلدون بازه؟ انتهای ساقه نرم شده؟

۱۴۰۱-۰۶-۰۹ ۲۲:۵۷:۳۰

ماهور مرادی

زهکش گلدون باز هستش، موقع آبیاری از انتهای گلدون آب خارج میشه، انتهای ساقه هم سفته و نرم نشده

۱۴۰۱-۰۶-۱۱ ۱۱:۱۱:۲۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

روی لکه ها دوبار به فاصله ۹ روز قارچکش اسپری کنید و ببینید در طول این مدت لکه هایی که نرم هستند بیشترمیشه؟ نتیجه رو از این تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۶-۱۲ ۰۰:۲۹:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@