پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرزانه عجم

تعداد سوال: ۱

یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۲۰

سلام وقت بخیر گیاه یوکای من برگهای جدیدش لوله شدن و یسری سفیک آرد مانند هم روشه ، میشه راهنماییم کنید چه کنم ؟ امروز یه برگش بیحال شده و پایین افتاده

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۰۹ ۲۲:۲۱:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری و رطوبترسانی گیاه به چه صورت بوده و ایا به گیاه هوای تازه میرسونید؟

۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۰۲:۱۳:۱۰

فرزانه عجم

محل قرارگیریش جلوی درب بالکن شمالی هست ، یعنی تهویه هوا داره ، درب بالکنم معمولا بازه ، من این کیاه و سه ماه میشه خریدم ماه اول خوب بود برگهای جدید میداد البته به رنگ خیلی روشن، تقریبا ماه دوم این ذرات ارد مانند سفید رو روی برکهاش دیدم ، ابیاریم قبلا هفته ای یبار بود ولی کمترش کردم، دو هفته پیش گلدونش و عوض کردم گفتم شاید مال خاکشه، ازون موقع هم اب ندادم بهش فقط سه روز پیش سم مانکوزب و داخل اب حل کردم و بهش دادم ، نمیدونم مال نورشه مال خاکشه نمیدونم ?

۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۰۹:۴۹:۲۲

کارشناس شماره ۱

یوکا گیاهی مناسب فضای آزاد هستش و طبیعتا شما نمیتونید در داخل منزل شرایط فضای آزاد را برایش مهیا کنید یعنی باید نور نسبتا مستقیم حداقل سه چهارم ِ روز دریافت کنه و در مورد هوای تازه هم به همین صورت باید باشه . کمرنگ شدن برگها و قارچی شدن گیاه بعلت نور و هوای ناکافی و شرایط نامناسب محیطی هستش ، البته خاک نامناسب هم میتونه بهش اسیب بزنه ، یوکا به خاک باغچه ای و با بافت نسبتا متوسط نیاز داره و خاکش نباید سبک باشه . آبیاری اش در این فصل باید زمانی که خاک نسبتا خشک هستش بصورت کامل انجام بشه و گیاه سیراب بشه .

۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۱۴:۱۹:۵۲

فرزانه عجم

یعنی این به درد داخل آپارتمان نمیخوره؟ من این گیاه و به اسم گیاه آپارتمانی گرفتم . یه نورگیر دارم اونجا بزارم اوکیه ؟

۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۱۵:۲۹:۳۱

کارشناس شماره ۱

اگر تراس دارید بهتر اینه که در تراس قرار بدید البته چون در داخل نگهداری میشده به یکباره در معرض نور شدید قرارش ندید چون دچار سوختگی میشه . بهتره کم کم به نور عادتش بدید ‌ .

۱۴۰۱-۰۶-۱۱ ۰۰:۵۰:۵۶

فرزانه عجم

خب الان متوجه نشدم ، بزارم یا نزارم ؟ به یکباره یعنی چی؟  یه روز بزارم یه روز بردارم که دچار سوختگی نشه؟

۱۴۰۱-۰۶-۱۱ ۰۱:۱۳:۳۹

کارشناس شماره ۱

بزارید در تراس در محیطی سایه ، بعد کم کم هر چند روز یکبار کمی موقعیتش رو در همون تراس تغییر بدید طوری که کم کم به نور خورشید عادت کنه . به یکباره یعنی اینکه گیاه را یکدفعه در معرض نور خورشید قرار ندید چون دچار سوختگی میشه .

۱۴۰۱-۰۶-۱۱ ۰۷:۳۸:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@