پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اسما پورمحمد

تعداد سوال: ۴

فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۲۶۸

سلام وقت بخیر من یه فیکوس دارم کلا برگاش پژمرده شده و افتاده یه برگ جدید هم داشت که هنوز باز نشده و نوکش سیاه شده

۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۱۰:۳۵:۳۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخسر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۱۸:۰۵:۱۵

اسما پورمحمد

اون فیکوس که پژمرده شده بود در عرض چند روز کاملا خشک شد و از بین رفت .ولی این فیکوس هم دارم که رشد نمیکنه یه جونه خیاب ریز هم سر گیاه بود که خشک شد اگه ممکنه بگین چیکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۳۰ ۱۲:۱۲:۰۶

کارشناس شماره ۲

برای رشد بهتر فیکوس چندتا نکته لازمه ابیاری زمانیکه نصف ارتفاع خاک گلدون خشک شده و اطمینان از باز بودن زهکش انتهای گلدون و‌ قرار دادن گیاه در محیطی با نور خوب اما غیرمستقیم استفاده منظم از این کودها سه ماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار هورمون ماهی یکبار فسفربالا ماهی یکبار پتاسیم بالا

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 هورمون سیتوکینین
۱۴۰۱-۰۷-۰۱ ۱۱:۰۶:۳۷

اسما پورمحمد

الان که داره فصل عوض میشه هم با همین ترتیب کود بدم؟

۱۴۰۱-۰۷-۰۱ ۱۱:۵۸:۱۶

کارشناس شماره ۲

بله از ابان تا اسفند فقط فاصله کوددهی 45 روز یکبار بشه

۱۴۰۱-۰۷-۰۲ ۰۰:۱۰:۳۸

اسما پورمحمد

سلام وقت بخیر فیکوس من توی پاییز یهو چهار پنج تا برگ داد که بعضیاش خیلی بزرگ و خوب بود یکی دوتاش هم خیلی ریز و ناقص ولی الان خیلی وقته هیچ رشدی نداشته باید چیکار کنم؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۱۹:۰۲:۱۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر به گیاهتون کود میدید؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۴:۳۴

اسما پورمحمد

سلام تا حالا چیزی ندادم بهش اون برگاییش که خیلی ناقص و کوچیکه رو باید بچینم؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۴ ۱۰:۱۶:۵۵

کارشناس شماره ۲

حتما کوددهی و شروع کنید سه ماه یکبار اسید هیومیک به شکل اب ابیاری ماهی یکبار پتاسیم بالا به شکل اب ابیاری ماهی یکبار فسفربالا به شکر اب ابیاری و ماهی یکبار اسپری جلبک دریایی زمانیکه پنجره باز هست ابیاری با خشکی نصف ارتفاع خاک باشه و نیاز به چیدن برگ ها نیست

کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۱۲-۲۵ ۱۹:۵۵:۱۸

اسما پورمحمد

سلام وقت بخیر توی گلدون فیکوس کرم دیدم متاسفانه از تو گلدون هم اومده بود بیرون چی باید بریزم که بمیرن؟؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۶:۴۸:۱۸

کارشناس شماره ۲

اگر کرم دیدید حتما خاک و تعویض کنید چون تعدادشون که بره بالا هم خاک و سنگین میکنن هم باعث پوسیدگی ریشه میشن خاک تمیز استفاده کنید و حتما یک نوبت افتکش هم به شکل اب ابیاری بدید

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۶:۵۲:۴۵

اسما پورمحمد

چجوری باید خاکو عوض کنم؟ تا ریشه خاکو بریزم دور و یه بتر دیگه خاک بریزم؟؟؟ چه افت کشی بزنم؟

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۶:۵۵:۱۴

کارشناس شماره ۲

اگر تا حالا اینکارو انجام ندادید میتونید از خدماات ویزیت تصویری ما استفاده کنید که در تایم های 20 و 40 دقیقه داریم و همزمان به شکل تصویری من بهتون میگم چکار کنید و افتکش کنفیدور هم مناسبه و اسید امینه جهت رفع تنش براتون لینک های افتکش و اسید امینه رو میزارم

حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۹:۱۸:۴۰

کارشناس شماره ۲

جهت هماهنگی ویزیت تصویری به شماره واتسپ زیر پیام بدید 09183161028

۱۴۰۲-۰۳-۰۶ ۱۹:۱۹:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@