پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نادر اسدی

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای و ریزش برگ بنجامین ابلق ویژه

تعداد بازدید ۳۳۲۷

سلام من گل بنجامین ابلق رو تازه خریداری کردم و کنار پنجره گذاشتم و گلدانش رو تعویض کردم.یکروز در میان آبیاری میکنم چون هوا گرمه. دو بار آب پاشی کردم برگ هاشو .البته باد کولر آبی بهش میخوره.لکه قهوه ای گرفته و ریزش برگ داره و علاوه بر این گل یه گل نخل داریم که اونم از حیاط به داخا آوردیم و گوشه حال گذاشتیم ولی برگ هاش زرد شده و ریزش داره. اونم تازه گلدونش رو عوض کردم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۳ ۰۹:۱۶:۱۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاه مجاور هم همین لکه های قهوه ای و داره؟

۱۴۰۱-۰۶-۱۳ ۱۱:۰۹:۱۱

نادر اسدی

خیر فقط خود بنجامین ابلق این مشکل رو داره. اون نخل که گفتم اونطرف حال پذیرایی هست. پیش هم نیستن اگه میشه یه کود مناسب معرفی بفرمایید برای نخل و بنجامین

۱۴۰۱-۰۶-۱۳ ۱۱:۱۹:۰۶

نادر اسدی

لطفا کو مناسب جهت همین گل

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۳ ۱۱:۲۲:۵۵

کارشناس شماره ۲

بله حتما برای فیکوس بنجامین اول لازمه بیماری قارچی کنترل بشه سه بار به فاصله ۷ روز قارچکش سطح برگ اسپری کنید و همزمان داخل خاک هم بدید ۱۰ روز بعد از اخرین نوبت سم پاشی میشه کوددهی و شروع کرد موارد مورد نیاز تقویت هر دو گیاه و براتون میزارم اسید هیومیک سه ماه یکبار کودریشه زا ماهی یکبار کود برگدهی ماهی یکبار جلبک دریایی ماهی یکبار کلات اهن دوماه یکبار

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه قارچ کش (Fungicide) کلات آهن کود ارگانیک جلبک دریایی هورمون سیتوکینین
۱۴۰۱-۰۶-۱۳ ۲۳:۱۸:۵۳

نادر اسدی

خیلی ممنون از شما. یه گل انتریوم هم داریم که زیر برگ هاش لکه زده .ممنون میشم بررسی کنید و سم و کود مورد نیاز اون رو هم بفرمایید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۳ ۲۳:۲۷:۴۵

نادر اسدی

قارچ کش و هیومیک اسید که سفارش کردید توی سایت موجود نیست.معادلش رو بفرمایید . گل سیکاس هم موجود دارم که امسال برگ نداد. سال گذشته برگ داد ولی کوچیک و زود هم زرد شد. برگ های زرد رو چیدم ولی امسال برگ نداد.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۰۰:۲۲:۰۹

نادر اسدی

سلام کارشناس محترم شماره ۲ لطفا پاسخ بدید.

۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۲۳:۱۲:۱۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر گل سیکاس روبروی نور مستقیم بوده و به جای هیومیک اسید براتون لینک یک اسپری سیتوکنین میزارم

هورمون سیتوکینین هورمون اکسین
۱۴۰۱-۰۶-۱۵ ۰۱:۱۹:۰۹

کارشناس شماره ۲

قارچکش هم براتون چندتا لینک میزارم هرکدوم موجود بود خوبه

قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۱-۰۶-۱۵ ۰۱:۱۹:۵۲

نادر اسدی

سلام برای گل اینتریوم چیکار کنم؟ زیر برگش دونه زده. سیکاس رو چیکار کنم که دو باره سرحال بشه و برگ بده

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ ۰۱:۲۳:۲۷

نادر اسدی

قارچ کش ها هیچ کدوم موجود نیست

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ ۰۱:۲۶:۱۱

کارشناس شماره ۲

لطفا سوال مربوط به گیاهان دیگه رو در تاپیک جدا مطرح بفرمایید هرتاپیک برای یک گیاه هست

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۱۷:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@