پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

خشک شدن کامل گیاه بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۸۰۳

سلام وقت بخیر. گیاه بنجامین من برگ هایش شل شده بود بعد که نگاه کردم یک سری آفت سفید رنگ شبیه به پنبه پشت برگ ها زده بود که با تحقیقی که کردم فکر کنم شپشک آرد آلود بود که سم ملاتونین به آن زدم اما بعد از یک هفته کل برگ ها خشک شد و الآن همه ی برگ ها ریخته و روی ساقه ها مجدداً همان آفت سفید رنگ دیده شد. شاخه ها هم داره کم کم خشک میشه و نرمی خودش رو از دست میده. لطفا راهنماییم کنید تا بتوانم گیاهم را احیا کنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۳ ۲۳:۳۶:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ایا سمپاشی را در داخل منزل انجام دادید ؟ کدوم شهر تشریف دارید آیا بالکن یا راه پله ای که پنجره داشته باشه دارید ؟

۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۱۷:۲۷:۲۸

کاربر

بله سمپاشی داخل منزل صورت گرفته. شهر اندیشه سکونت داریم. بله دسترسی به بالکن و راه پله ی دارای پنجره هم وجود داره

۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۱۷:۳۵:۵۵

کارشناس شماره ۱

سمپاشی نباید در داخل منزل انجام بشه . گیاه را به راه پله یا بالکن و در محیطی سایه منتقل کنید . بهش یکبار کود کلات آهن بدید . براش جزیره بسازید و هرزمان که خاکش نسبتا خشک بود بهش اب بدید. اگر هنوز آفت شپشک داره ، قبل از اینکه کوددهی رو شروع کنید با سم کنفیدور گیاه را سمپاشی کنید هم به صورت آبیاری و هم به صورت اسپری روی تنه و ساقه ها . سمپاشی را در محیط بسته و یا در معرض نور زیاد انجام ندید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۴:۴۲

کاربر

خیلی ممنون از توضیحاتتون. و سوال دیگه من یک آگلونما دارم که پشت برگ هایش دونه های قرمز رنگ ایجاد شده و حالت چسبناک دارد. سم آبامکتین بهش زدم کمتر شده ولی هنوز پشت بعضی برگ ها بازم دونه های قرمز دیده میشه. میخواستم اگه میشه در این مورد هم راهنماییم کنید. (این گیاه رو هم داخل منزل سمپاشی کردیم)

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۱۹:۲۱:۴۹

کارشناس شماره ۱

لطفا ، عکس اون دونه های قرمز رو بفرستید تا راهنماییتون کنم

۱۴۰۱-۰۶-۱۶ ۱۴:۲۵:۱۵

کاربر

بفرمایین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۷ ۱۸:۰۴:۲۶

کارشناس شماره ۱

برگهای آلوده را حذف کنید . در زمان سمپاشی باید کاملا گیاه با سم شست و شو داده بشه . زیر و روی برگها ، ساقه و حتی روی سطح خاک . از سم کنفیدور استفاده کنید هم بصورت اسپری و هم بصورت آبیاری . یکبار سمپاشی کنید اگر باز نشانه های آفت را مشاهده کردید ، دو هفته بعد ، سمپاشی را تکرار کنید. سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد ، انجام ندید .

حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۶-۱۷ ۲۳:۲۵:۱۳

کاربر

سلام وقتتون بخیر ممنون از راهنماییتون .ایا گلهایی که نزدیک گل اگلونما بودن هم سمپاشی کنم یک سوال دیگه داشتم علت ایجاد پشه روی خاک گلدان چیست وبرای ازبین بردن انها چکار کنم درضمن یه گل دارم که سر برگاش جمع وخشک شده ورشد نمیکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون

۱۴۰۱-۰۶-۱۸ ۱۱:۱۷:۰۳

کارشناس شماره ۱

اگر اونها هم الوده شدن بله نیاز دارند که سمپاشی شوند . رطوبت زیاد علت وجود پشه هاست میتونید سمپاشی با دیازینون انجام بدید اما باید حتما رطوبت را هم کنترل کنید چون در غیر اینصورت سمپاشی موثر نخواهد بود . لوله ای شدن برگها علتهای زیادی داره کمبود رطوبت ، خا‌ک نامناسب ، نوسان ناگهانی دما ، آبیاری نادرست و .. لطفا عکس گیاهتون رو بفرستید

سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۱-۰۶-۱۹ ۲۳:۵۶:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@