پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیدا محمدزاده اول

تعداد سوال: ۱

خشک شدن برگ گل میخک هندی ویژه

تعداد بازدید ۳۳۳

من ۱.۵ ساله این گل رو دارم .دوماه پیش برگ هاش نوکش خشک میشد بردم گل فروشی گفتم گلدان عوض کنند و خاکش چک شد و ریشه اش گفتند سالم هستش قارچ نداره. بعد آوردم قارچ کش هم دادند ماهی بزنم و کود مایع .شروع کرد به خشک شدن برگ هاش . الانم دو هفته خیلی بدتر شده من خاکش خشک میشه آب میدم و صبح تا قبل گرمای شدید میزاشتم بالکن هوا بخوره بعد میاوردم داخل خانه. چه کنم حالش خوب بشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۱۶:۲۸:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گیاهتون میخک هندی هستش و باید در هوای آزاد نگهداری بشه . خاکش باید خاک باغچه باشه و در خاک سبک یا کوکوپیت و پرلیت دوام نمیاره . ایا خاکش سبکه ؟

۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۱۷:۲۹:۱۴

نیدا محمدزاده اول

والا من بردم گل فروشی فکوری تعویض کردند قبلا هم‌ خاکش همین بود . مدام بیرون جلو آفتاب باشه یعنی میفرمایید

۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۱۷:۳۳:۰۷

کارشناس شماره ۱

جاش باید سایه آفتاب باشه مخصوصا در تابستان بهتره از افتابِ ظهر تابستان در امان باشه . قسمتی از ساقه را قطع کنید ببینید خشکه یا اینکه هنوز بافت سالم و زنده داره ؟

۱۴۰۱-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۶:۳۰

نیدا محمدزاده اول

سلام نوک نازک شاخه ها بعضی خشک شده ولی پایین اصلی ها نرمه و خم میشه کاری میشه براش کرد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۳:۲۹

کارشناس شماره ۱

اگه بافتش سبز باشه میشه دوباره احیاء اش کرد . قسمتهای خشک رو قطع کنید تا به بافت سالم برسید . گیاه را در هوای آزاد قرار بدید محیطش سایه آفتاب باشه . بهش یکبار کود آهن بدید و زمانی که هوا خنکتر شد بهش کود سه بیست یا اوره بدید تا جوانه زایی انجام بشه . اگر بافت تنه سالم باشه دوباره سبز میشود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature کود برگ دهی کود NPK 20-20-20 کلات آهن
۱۴۰۱-۰۶-۱۶ ۱۴:۲۸:۳۷

نیدا محمدزاده اول

چشم آبیاری چطور باشه این کود و اسپری خوبه و یا از محصولات که معرفی کردید تهیه کنم . ‌بیرون هست و یا از سایت شما فقط میشه تهیه کرد .نحوه سفارش و ارسال چطور هستش

۱۴۰۱-۰۶-۱۶ ۲۱:۲۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

ابیاری باید در زمانی انجام بشه که خاک نسبتا خشک باشه. هم میتونید کودها رو از سایت تهیه کنید و هم از نزدیکترین فروشگاه محل زندگی تون هر طور که راحت تر هستید . کودها باید بصورت آبیاری به گیاه داده بشه . اگر خواستید از سایت ما تهیه کنید از طریق سایت با همکاران تماس بگیرید راهنماییتون میکنند .

۱۴۰۱-۰۶-۱۷ ۱۴:۲۵:۴۷

نیدا محمدزاده اول

این کود که دارم فایده ندارد .امروز شاخه های خشک رو زدم ولی برگی نداره باز امکان داره جون بگیره و برگ بده . از سایت شما سریع ارسال میشه کودها دو نوع فرمودید تو عکس ها دیدم سه بیست دو نوع بود فرقی نداره و یکی هم آهن بود درسته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۰:۵۰

نیدا محمدزاده اول

این کود که دارم فایده ندارد .امروز شاخه های خشک رو زدم ولی برگی نداره باز امکان داره جون بگیره و برگ بده . از سایت شما سریع ارسال میشه کودها دو نوع فرمودید تو عکس ها دیدم سه بیست دو نوع بود فرقی نداره و یکی هم آهن بود درسته

۱۴۰۱-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۴:۰۸

کارشناس شماره ۱

اگر ساقه سبز و زنده باشه بله دوباره سبز میشه به شرط اینکه شرایط محیطی مساعد بشه و خاکش هم خاک سبک نباشه . بله دو نوع سه بیست فرقی ندارند هر کدام موجود بود میتونید تهیه کنید . سوالاتتون در مورد نحوه ی ارسال کود را میتوانید از طریق سایت و تماس با همکاران ، مطرح کنید تا راهنماییتون کنند .

۱۴۰۱-۰۶-۱۷ ۲۳:۲۸:۳۸

نیدا محمدزاده اول

سلام کودها الان به دستم رسید چطور هر دو را استفاده کنم توضیح می‌دهید. هر دو با هم یا جدا جدا بسته به شرایط گیاه من الان دیگه برگی نداره و شاخه خالی شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۰ ۱۲:۳۸:۵۰

کارشناس شماره ۱

ساقه اش سبز و سالمه ؟؟؟؟؟ اگه ساقه خشک باشه کوددهی فایده نداره کود ها رو بصورت جداگانه بدید . با فاصله ی دو هفته از کلات آهن شروع کنید و کود را طبق دستور روی قوطی مصرف کنید اگر دستور روی بسته قید نشده ، یک قاشق چایخوری از کود را در یک و نیم لیتر اب حل کنید و گیاه رو باهاش آبیاری کنید . کلات آهن را شبها به گیاه بدید .

۱۴۰۱-۰۶-۲۱ ۰۲:۲۶:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@