پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مسعود فارسی

تعداد سوال: ۱

زرد و خشک شدن برگهای یوکای تنه دار ویژه

تعداد بازدید ۲۲۵

یوکای تنه دار بسیار بزرگی که سرحال بود دارم، در مجاورت پنجره جنوبی با نور خوب. مدتیست حدود ۴ ماه است اول شپشک ارد الود گرفت که ضمن شستشو تک تک برگها با اب و صابون و اسپری سم شپشک الودگیش برطرف شد ولی از ان به بعد برگها به شکل زیادی در حال زرد و سپس خشک شدن هست، بعضی برگها هم قهوه ای و سپس خشک میشن و قبلش هم لوله میشن. حدود ۷ ماه پیش هم گلدانش را عوض کرده بودم که به علت سنگینی به زحمت دو نفره تعویض کردیم، ریشه ی زیادی داشت کف گلدان را با پوکه شسته شده زهکش کردیم، کمی خاک ریختیم و بعد گذاشتیمش توی گلدان و دوباره رویش خاک ریختیم، بعدش جایی خونده بودم که فشرده کردن خاک یوکا زمان تعویض خیلی مهمه که به علت سنگینی زیاد و تراکم ریشه امکان پر کردن تمامی خلل فرج گلدان فراهم نشد ولی حداقل تا ۴ ماه بعدش هم مشکلی نداشت. الانم هر دو هفته یک بار سم مانکوزب را میزنم ولی فرقی نکرده. احساس میکنم گیاهم داره دچار مرگ تدریجی میشه.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۸ ۱۷:۰۷:۲۷

مسعود فارسی

تصاویر حال حاضر گیاه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۱۸ ۱۷:۳۶:۵۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر چه خاکی بهش اضافه کردید ؟ خاکش کوکوپیت و پرلیت داره ؟

۱۴۰۱-۰۶-۱۸ ۲۳:۱۷:۳۵

مسعود فارسی

خاکی که عوض کردم خاک بسته بندی غنی شده بود که هم دانه های سفید و هم حالت ریشه داخلش بود، از باغ رضوان گرفتم و گفتم برای تعویض یوکا میخوام. الان همچنان دارم هر دو یا سه هفته مانکوزب اسپری میکنم و ابیاری را هم کم کردم، پرده پنجره هم که نور جنوب داره را همیشه باز گذاشتم که افتاب به برگها بخوره هر از چندگاهی هم گلدان را میچرخانم تا تمام همه طرف آن افتاب دریافت کنه، تقویتی هم بار هر ابیاری میدم، با اینکه سرعت زرد و قهوه ای شدن و خشک شدن و لوله شدن کم شده ولی مشکل همچنان هست و برطرف نشده. گیاه خیلی بزرگ و قطوره، ازباغی در لاهیجان خریدم و اوردم تهران، اوایل حالش بسیار خوب بود و وحشی بود حتی چند ماه بعد تعویض گلدان هم حالش عالی بود تا اینطوری شد، احیانا با توجه به تنه ی درختی آن، نگهداریش در اپارتمان اشتباه بوده؟ بعضی برگها لوله میشن، بعضی ها از نوک و بعضی از لبه ها شروع به قهوه ای شدن و سپس خشک شدن میکنند، شاید تا الان یک چهارم برگهایش اینطوری شده و برگهای خشک را جدا میکنم. برگهای جدیدا سبز روشن و سرحال هستن ولی برگهای قدیمی بیشتر اینطوری میشن

۱۴۰۱-۰۸-۲۹ ۰۲:۰۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

خاک یوکا باید نسبتا متوسط و مثل خاک باغچه باشه ، خاک رو اصلاح کنید و به گیاه هوای تازه برسونید یوکا گیاهی بیرونی هستش و به هوای تازه و نور زیاد وابیاری متوسط و کافی نیاز داره لوله ای شدن برگها هم به همین علل ایجاد شده ، کلا نگهداری یوکا در داخل منزل به مرور بهش اسیب میزنه اگر تراس دارید بهتره گلدان را در تراس قرار بدید

۱۴۰۱-۰۸-۳۰ ۱۳:۰۸:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@