پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

خویی

تعداد سوال: ۱

برگ ریزی بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۲۸۰

باسلام. من یه بنجامین بلند تقریبا 5ساله دارم. چند روز پیش اسباب کشی کردیم و محلش عوض شد البته که یه کم جلوی دریچه کولره ولی گذاشتمش همون کنار نور پنجره الان چند روزه به شدت برگ ریزی دارم چیکار باید بکنم؟ کانال کولر و بستم و سعی میکنم در طول روز پرده رو کنار بزنم تا بهش نور کافی بخوره. به نظرتون علتش چی میتونه باشه و چیکار باید بکنم؟ عکسای ارسالی از محل قرارگیری جدیدشه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۳:۱۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا وقتی مکان نگهداری گیاهان تغییر میکنه ممکنه واکنش نشون داده و دچار ریزش برگ شوند .علاوه بر این گلدان شما بیش از حد نزدیک دیوار قرار گرفته لطفا گلدان را از دیوار فاصله بدید به اندازه ای که برگها کمی آزاد باشند و با دیوار تماسی نداشته باشند .سعی کنید تهویه و دمای محیط رو بهتر کنید و روزها چند ساعتی پنجره ها رو باز بگدارید تا هوای تازه بهش برسه تا کم کم گیاه به محیط جدید عادت کنه .آبیاری رو هم همزمان با خشکی خاک بصورت کامل انجام بدید اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۳:۵۲:۱۳

خویی

ممنون از پاسخگوییتون. البته جای قبلیش هم به همین صورت بود و به دیوار چسبیده بود و کنار پنجره بود ولی مشکلی نداشت. به این دلیل نزدیک دیوار گذاشتم و بستمش چون شاخه هاش ضعیفه و چون سنگینه ممکنه خم بشه و بشکنه و چاره دیگه ای ندارم. میخواستم بدونم میتونم شاخه های بنجامین و کوتاه کنم و تو گلدون دیگه قرارش بدم؟ اگه بله به چه روش؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۴:۰۱:۱۹

کارشناس شماره ۱

بله میتونید گیاه رو هرس کنید اما بهتره اینکارو در بهار انجام بدید و نکته ی دیگه اینکه چون الان گیاه دچار تنش شده ممکنه با هرس حالش بدتر بشه .اول باید ریزش برگها متوقف بشه بعد کارهای دیگه روش انجام بشه

۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۴:۰۹:۵۹

خویی

باسلام روزتون بخیر میخواستم بپرسم علاوه بر اینکه برگریزی متوقف نشده داخل خاکش شته های سیاه زده و اصلا خاکش خشک نمیشه مثل اینکه اصلا خاک استفاده نمیکنه و مرطوبه، چیکار باید بکنم؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۶:۴۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .آبیاری را به چه صورت انجام میدادید .آیا بین دو آبیاری خاک گلدان خشک میشد و بعد بهش آب میدادید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۰۰:۵۲:۴۹

خویی

بله قبلا خاکش زود به زود خشک میشد و تقریبا دو روز درمیون آب میدادم ولی الان خیر. خاکش تقریبا همیشه مرطوبه و داخل بشقاب زیرش پر آبه. کانال کولر و کامل بستم و کود مایع و پودر آفت کش هم ریختم ولی فعلا که همونجوریه?

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۰۱:۰۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

احتمالا گیاه شما از پرآبی رنج میبره حالا یا زهکش بسته شده یا آب زیادی در گلدان ریخته میشده زیر گلدانی را خالی نمیکردید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۰۱:۱۳:۰۶

خویی

خیر ولی الان چرا. چارش چیه؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۱۱:۰۲:۵۷

کارشناس شماره ۱

فعلا چاره ای ندارید تا به همین منوال گیاه رو نگهداری کنید .با توجه با اینکه سایز گیاه بزرگ هستش امکان جابجایی گلدان فعلا وجود ندارد اما اگر میتوانید گلدان را کمی کج کرده و سوراخ زهکش را به وسیله ی یک جسم فلزی که نوک تیزی نداشته باشد بازتر کنید .سعی کنید تا خاک گلدان خیس است به گیاه آب ندهید .هوای تازه به گیاه برسانید و گاهی اوقات روی برگها آب اسپری کنید .تا به مرور گیاه این تنش را پشت سر بگذارد

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۲۲:۰۷:۵۸

خویی

چشم ممنونم از پاسخگوییتون. لطف کردین امیدوارم که جواب بگیرم و از دستش ندم??بازم متشکرم

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۲۲:۱۳:۱۳

کارشناس شماره ۱

به امید خدا . گاهی اوقات گیاهان از تنش هایی که دچارش میشن عبور میکنن اما در مواردی هم ممکنه گیاه طاقت نیاره . انشالاکه گیاه شما حال بهتری پیدا کنه

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۲۲:۳۱:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@