پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمد علی فرخ فال

تعداد سوال: ۱

سروپژیا ابلق ویژه

تعداد بازدید ۱۴۲

سلام وقت بخیر من یه سروپژیا ابلق تازگی خریدم برگ هاش لوله ای شده حس میکنم برگ های جدیدشم لوله ای میشه این ینی مریض شده؟ لطفا بگین چیکارش کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۶ ۲۰:۰۲:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی ابیاری و رطوبترسانی تون به چه صورت هستش و گیاه در چه محیطی از نظر دما قرار داره ؟

۱۴۰۱-۰۶-۲۶ ۲۳:۳۳:۵۵

محمد علی فرخ فال

تعداد سوال: ۱

سلام داخل زیر گلدونیش ریگ ریختم و آب توی ریگ ها برای رطوبتش و برای آبدهی هم تقریبا یه ۱۰ روز یبار وقتی سطح خاک خشک میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۷ ۰۰:۲۶:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

زیر و روی برگها را با دقت بررسی کنید و ببینید اثری از حشره یا تارعنکبوت مشاهده می کنید یا خیر ؟ سروپژیا اگر محیطش خیلی گرم باشه برگهاش لوله میشه ، همچنین وجود افت یا نامنظم بودن و ناکافی بودن آبیاری و یا کمبود رطوبت هم باعث لوله شدن برگهاش میشه . اگر متوجه وجود افت در زیر برگها شدید ، بفرمایید که سم مناسب رو بهتون معرفی کنیم . و اگر هم افت نداره ، کمی جاش رو خنک کنید و سطح خاک رو سیخک بزنید . سعی کنید در زمان ابیاری ، کمی آب روی ساقه های اویز اسپری کنید تا رطوبت به اندازه ی کافی به این قسمتهای ساقه برسه . اگر متوجه شدید که گیاه به سرعت در حال خراب شدن هستش ، حتما گیاه رو از خاک خارج کنید و از ساقه های سالم اش قلمه بگیرید . بهش کود هم دادید ؟

۱۴۰۱-۰۶-۲۷ ۲۱:۴۱:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@