پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سولماز حسینی

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۶۱۴

سلام من یک فیکوس لیراتا یک ماه پیش خریدم و پشت پنجره قرار داره پنجره شرقی هست ابتدا پرده رو کنار میزدم ولی بعد از دیدن سیاه شدن برگ ها احساس کردم از نور زیاد هست دیگه پرده رو کنار نزدم پلی همچنان سیاه میشه و ده پانزده روز یکبار هم آبیاری کردم خواستم علت سیاه شدن برگ ها رو بدونم و دراین بکماه دوبار بهش آمینو اسید دادم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۱۶:۵۱:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . نور نمیتونه باعث این نوع سوختگی بشه این نوع سوختگی به آبیاری و رطوبت و تهویه ارتباط داره . گاهی اوقات هماین عوامل باعث بروز بیماری قارچی میشوند . لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۲۰:۳۰:۱۴

سولماز حسینی

الان از آبیاری هوشمند دارم استفاده می‌کنم دو روز هست و امروز هم قارچ کش اسپری کردم به نظر شما باید چکار کنیم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۲۱:۳۶:۰۱

کارشناس شماره ۱

آیا خاک گلدان کوکوپیت پرلیت هستش ؟ و بافت خاک سبکه ؟

۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۲۲:۳۷:۰۶

سولماز حسینی

بله سبک هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۹ ۰۰:۱۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

این خاک برای فیکوس مناسب نیست . خاک لیراتا باید بافتی متوسط و منسجم داشته باشه . از خاکی استفاده کنید که پرلیت و کوکوپیت نداشته باشه . ترکیبی از پیتماس و خاکبرگ و کمی ورمی کمپوست مناسبه .

۱۴۰۱-۰۶-۳۰ ۰۹:۴۵:۳۴

سولماز حسینی

سلام وقت بخیر طبق فرمایش شما من خاک گلدون رو مجدد عوض کردم و همچنین یکبار دیگه قارچ کش زدم و امروز روی برگ لیراتا یه چیز مشکی مثل عدس که به سختی به برگ چسبیده بود دیدم عکسش رو میفرستم شما ببینید چی هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۱۹:۰۴:۱۰

سولماز حسینی

این هم بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۵ ۱۹:۰۶:۰۹

کارشناس شماره ۱

گیاهتون به افت دچار شده . باید از سم کنفیدور بصورت آبیاری استفاده کنید . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۱۵:۵۰:۴۱

سولماز حسینی

سلام وقت بخیر لیراتا رو طبق فرمایش شما سم زدم ولی بعدش همه برگاش ریخت و فقط پنج یا شش برگ روش باقی مانده خواستم ببینم میتونم از کود کامل برای برگدهی استفاده کنم

۱۴۰۱-۰۸-۰۳ ۰۰:۲۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

اگر سمپاشی طبق اصول انجام نشه برگها میریزه مثلا سمپاشی در محیط بسته یا استفاده از دوز نادرست سم . الان چون گیاه دچار شوک شده ممکنه کوددهی باعث تنش بیشتر بشه . مدتی صبر کنید و اجازه بدید شوک ناشی از سمپاشی برطرف بشه .

۱۴۰۱-۰۸-۰۳ ۰۵:۵۰:۰۱

سولماز حسینی

سلام شبتون بخیر ببخشید خواستم اسم این آفت رو بدونم چی هست روی نخل اریکا نشسته بود و باید چکار کنم ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۰ ۲۳:۳۰:۵۳

سولماز حسینی

البته این تصویر زوم شده روش انگار پنبه ای بود

۱۴۰۱-۰۸-۲۰ ۲۳:۳۲:۲۱

سولماز حسینی

سلام شبتون بخیر ببخشید خواستم بدونم این چه آفتی هست روی نخل اریکا نشسته بود و چه سمی باید استفاده بشه البته این تصویر رو من زوم کردم روش انگار حالت پنبه ای داشت ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۸-۲۰ ۲۳:۳۷:۲۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر شپشک اردالود هستش . از سم کنفیدور استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۸-۲۲ ۰۸:۵۰:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@