پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یگانه

تعداد سوال: ۱

شته سفید و سطح خاک هم دانه های سفید ویژه

تعداد بازدید ۱۳۵

سلام وقت بخیر گیاهای من شته ریز سفید دارن و سطح خاک دانه های سفید رنگ پوشانده شده ، شفر هم دارم که لکه ای قهوه ای پشت بعضی از برگهاش است ، هفته قبل بهشون آهن دادم ، که بنظرم بعد از آن این شته ها ایجاد شد

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۲۰:۱۵:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سفیدکهای سطح خاک، ناشی از رسوب املاح بر روی خاک هستش که بسیار برای گیاهان مضر هستند بهتره یک لایه از سطحخاک را بردارید و برای آبیاری از آب بدون املاح استفاده کنید . مدتی کوددهی را متوقف کنید چون کوددهی بیش از اندازه میتونه باعث شیوع آفت بشه . گیاه را با سم حشره کش سمپاشی کنید . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید. بهتره در محیطی سایه و در فضای آزاد سمپاشی راانجام بدید عکس شفلرا و لکه ی روی برگ را ارسال کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۲۰:۳۵:۲۳

یگانه

شفر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۲۰:۴۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

گیاه دچار آفت شده و باید سمپاشی شود . لینک سم رو براتون میزارم . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۲۲:۳۵:۵۱

یگانه

ممنون از راهنمایی شما پس دو مدل سم باید تهیه کنم یکی برای شته سفید و یکی برای گیاه شفر؟

۱۴۰۱-۰۶-۲۸ ۲۳:۲۶:۵۲

کارشناس شماره ۱

بله .

۱۴۰۱-۰۶-۳۰ ۰۹:۴۱:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@