پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هانیه

تعداد سوال: ۱

سلام وقت بخیر. گیاه من دو هفته دچار لکه های قهوه ای شده . قارچ کش دادم ولی چند روزه باز ریزش داره ویژه

تعداد بازدید ۱۹۰

از قارچ کش ترکیبی استفاذه کردم هر 5 روز. من این گیاه رو 3 ساله دارم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۳۰ ۰۹:۳۶:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در برگ های قدیمی و پایینی هم این لکه ها دیده میشه؟ و لکه ها برجسته هستند؟

۱۴۰۱-۰۶-۳۱ ۱۳:۵۸:۲۸

هانیه

روی بعضی از برگ های پایین بودن، خیر برجسته نیستن، و بیشتر برگ های قدیمی متاسفانه ریختن

۱۴۰۱-۰۶-۳۱ ۲۲:۳۳:۲۹

کارشناس شماره ۲

چه قارچکشی مصرف کردید گیاهتون هم دچار بیماری قارچی هست که اگر با مانکوزب لکه ها درمان نشده لازمه از قارچکش سیستمیک مثل کاربندازیم یاتیوفانات متیل استفاده کنید هم به شکل آبیاری هم اسپری پاشی و بهتره ریشه از نظر پوسیدگی هم بررسی بشه و حتما برای آبیاری اجازه بدید نصف ارتفاع خاک گلدون خشک بشه بعد آب بدید و از باز بودن زهکش انتهای گلدون اطمینان پیدا کنید سطح برگ هم اصلا غبار پاشی انجام نشه

۱۴۰۱-۰۷-۰۱ ۱۱:۱۲:۲۴

هانیه

از مانکوزب و دوتا قارچ‌کش دیگه که از گیاه پزشک گرفتم ولی انگار خوب نشده، الان مسأله ای نداره که ریشه رو چک کنم از نظر پوسیدگی؟

۱۴۰۱-۰۷-۰۱ ۱۳:۲۳:۲۷

کارشناس شماره ۲

نه حتما بررسی کنید اگر مشکلی نداشت دوباره در خاک قرار بدید ولی اگر پوسیدگی داشته باشه و درمان نشه باعث از بین رفتن کل گیاهتون میشه

۱۴۰۱-۰۷-۰۲ ۰۰:۲۰:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@