پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اسما پورمحمد

تعداد سوال: ۴

کاکتوس افوبیا ویژه

تعداد بازدید ۲۴۷

سلام وقت بخیر من این کاکتوس روتازه خریدم و اوردم خونه توی فروشگاه هم گلدونش رو خودشون تعویض کردن الان که تو خونست برگاش داره زرد میشه ٫اگه ممکنه برام توضیح بدین شرایط نگهداریش باید چجوری باشه که سر حال بشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۶-۳۰ ۱۲:۰۵:۰۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میفرمایید چند روز یکبار بهش آب میدید و آب از زیر گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۶-۳۱ ۱۳:۵۷:۲۵

اسما پورمحمد

من تازه یه هفته ست گرفتم هنوز بهش آب ندادم البته زیر گلدون پوکه گذاشتن که اب از زیرش خارج بشه .به محض اینکه اوردمش سریع شروع کرد به زرد شدن

۱۴۰۱-۰۶-۳۱ ۱۴:۱۳:۴۰

کارشناس شماره ۲

اگر در یک هفته این اتفاق افتاده و سرعت زرد شدن برگ ها زیاد هست میتونه مشکل از ریشه باشه احتمال الودگی زمان تعویض گلدون یاخاک هست به خصوص اگر زمان تعویض گلدون قارچکش استفاده نشده باشه اما اگر بعد از یک هفته ده روز سرعت زرد شدن کم میشه بدلیل شوک جابجایی بوده

۱۴۰۱-۰۷-۰۱ ۱۱:۰۹:۱۹

اسما پورمحمد

اکی پس من ده روز صبر کنم.نیازی نیس بهش دارو یا چیز خاصی بدم؟بعد الان که فصل عوض میشه باید بهش کود کاکتوس بدم یا صبر کنم تا بهار؟

۱۴۰۱-۰۷-۰۱ ۱۱:۲۷:۴۷

کارشناس شماره ۲

بله در فصل پاییز و زمستان هم میتونید کودبدید فقط با فاصله بیشتر و ۴۵ روز یکبار و کودپتاسیم بالا و فسفربالا و سه ماه یکبار اسید هیومیک تا زمانیکه زرد شدن برگ ادامه داره کوددهی نکنید

۱۴۰۱-۰۷-۰۱ ۱۱:۳۲:۲۱

اسما پورمحمد

این گیاه با نور مصنوعی هم نیازش تامین میشه یا حتما باید پشت پنجره نور زیاد باشه؟

۱۴۰۱-۰۷-۰۱ ۱۱:۵۹:۱۷

کارشناس شماره ۲

به نور خوب و غیر مستقیم نیاز داره نور مصنوعی باعث رشد علفی گیاهتون میشه

۱۴۰۱-۰۷-۰۲ ۰۰:۲۱:۵۷

اسما پورمحمد

سلام وقت بخیر کاکتوس من همچنان داره برگاش میریزه جونه های خیلی ریز میده اما رو تنه اصلی برگ نمیده و برگای قدیمیش هم میریزه احساس میکنم ضخامت تنش هم کم شده باید چیکار کنم؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۳ ۱۸:۵۹:۰۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر کوددهی میشه؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۳:۴۹

اسما پورمحمد

سلام نا حالا چیزی ندادم بهش ابیاریش باید چجوری باشه؟

۱۴۰۱-۱۲-۲۴ ۱۰:۱۷:۴۷

کارشناس شماره ۲

ابیاری با خشکی سه چهارم خاک که میتونید از یک سیخ چوبی استفاده کنید تا نزدیک انتهای گلدون قرارش بدید ۳۰ ثانیه نگهدارید اگر بعد از خارج کردن خاک بهش چسبیده بود نشونه خیس بودن خاکه و‌نباید ابیاری کنید اگر خاک نچسبید یعنی خشکه و‌زمان ابیاری رسیده در هر ابیاری،گیاه رو سیراب کنید

۱۴۰۱-۱۲-۲۵ ۱۹:۵۳:۱۴

اسما پورمحمد

سلام برا تقویتش چه کودی لازمه بهش بدم ؟ اخه الان دیگه برگ جدید نمیده

۱۴۰۱-۱۲-۲۷ ۲۳:۵۵:۰۵

کارشناس شماره ۲

الان براتون لینک کودهارو میزارم سه ماه یکبار اسید هیومیک به شکل اب ابیاری ماهی یکبار کود پتاسیم بالا ۴۵ روز یکبار کود فسفر بالا

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۲-۰۱-۰۱ ۱۷:۳۹:۱۷

اسما پورمحمد

سلام وقت بخیر کودهایی که شما راهنمایی کرده بودین رو به گیاهم دادم ولی فکر میکنم کاکتوسم داره زرد میشه شما فکر میکنید بخاطر کود باشه یا ابیاری ؟ ممکنه بخاطر باد کولر اینجوری شده باشه؟ میترسم کاملا خراب شه بنظر میاد داره میپوسه و تو عکس مشخصه بعضی ساقه ها کج شدن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۴:۲۳

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر نه خیالتون راحت کودها به هیچ عنوان باعث زردی نمیشن مگر اینکه با دوز بالا و با فاصلهنزدیک استفاده کرده باشید زرد شدن بخاطر ابیاری اشتباه هست این گیاه نیاز داره بین دو ابیاری 3 چهارم خاکش خشک بشه بعد ابیاری کنید حتما این مورد و براش چک کنید و حتما زهکش گلدون لازمه باز باشه تا اب اضافی از زیرش تخلیه بشه بسته بودن زهکش و ابیاری زیاد عامل اصلی پوسیدگی ریشه هست و برای کولر هم حتما در فاصله حداقل 3 متر کولر قرار بدید تا باد مستقیم بهش نخورده

۱۴۰۲-۰۴-۱۴ ۱۳:۲۷:۲۲

اسما پورمحمد

خاکش اینقد سفته که اصلا نمیشه چک کرد چقد خشک شده فقط هر ده روز بهش اب میدم و گلدونش زیادی بزرگه اب از زیرش خارج نمیشه ولی فکر نکنم مشکل زهکشی داشته باشه

۱۴۰۲-۰۴-۱۴ ۱۴:۳۸:۲۳

اسما پورمحمد

خاکش خیلی سفته اصلا نمیشه چک کرد که خشک شده یا نه ولی من هر ده روز یه بار اب میدم بهش و برا زهکشی ابی از گلدون خارج نمیشه فکر کنم هم اینکه زیاد بهش اب نمیدم هم اینکه گلدون خیلی بزرگه

۱۴۰۲-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۰:۱۲

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا هم گلدون بزرگ که ممکنه زهکشش هم بسته باشه هم خاک نامناسب که نمیتونه اب رو به خوبی جذب کنه باعث مشکل میشه حتما هم گلدون هم خاک تعویض بشه زمان تعویض خاک میتونید چند زهکش زیر گلدون ایجاد کنید و لایه زیرین گلدون رو سنگ ریزه بریزید تا زهکش و بالا ببره

۱۴۰۲-۰۴-۱۴ ۱۵:۴۲:۲۶

اسما پورمحمد

سلام وقت بخیر کاکتوس من داره خیلی سریع خراب میشه اصلا نمیدونم علش چیه دیگه بهش اب هم ندادم ولی از ساقه داره میپوسه! ینی دیگه نمیشه کاری براش کرد؟ هیچ راهی نداره؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۵ ۱۹:۱۴:۳۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر اگر از ساقه این اتفاق افتاده حتما لازمه ریشه رو چک کنید این علایم بخاطر پوسیدکی ریشه و ساقه هست زهکش گلدون ممکنه بسته شده یا خاک سنگین هست که با ابیاری کم این اتفاق میافته حتما لازمه ریشه رو چک کنید و اگر پوسیدگی داشت قسمت پوسیده رو جدا کنید و قسمت باقیمانده رو بزارید داخل قارچکش ضدعفونی کنید و خاک هم تعویض بشه

۱۴۰۲-۰۴-۲۵ ۲۱:۳۳:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@