پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مژگان رشیدی

تعداد سوال: ۱

سانسه‌ورا ویژه

تعداد بازدید ۱۷۹

حدود یکسال پیش گرفتم . برگهاش کمی کج شده . اصلا رشد نداشته .چندماه اخیر برای جمع نشدن آب در کف گلدون برای آبیاری گساه از یخ استفاده کردم. الان برگها از قاعده پوسیده و شل شده و دوتا برگ کاملا افتاده. چطور میتونم بقیه برگها رو حفظ کنم؟؟

۱۴۰۱-۰۷-۰۹ ۰۳:۱۷:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید . برگها حالت آبکی شدند یا اینکه بافت سالم دارند و فقط حالت افتاده دارند ؟

۱۴۰۱-۰۷-۰۹ ۰۶:۲۰:۵۰

مژگان رشیدی

جواب سوال من رو ندادید!! انتهای برگ از قاعده شل شد و برگها خم شد به طرف پایین . بافت برگ هم در اون قسمت تغییر رنگ داده .

۱۴۰۱-۰۷-۱۰ ۰۲:۰۸:۵۵

کارشناس شماره ۱

گیاه رو از خاک خارج کنید . برگهای آسیب دیده را جدا کنید . تمام قسمتهای آسیب دیده باید حذف بشه . اگر ریشه هم آسیب دیده ، ناچارید از برگهای سفت و سالم قلمه بگیرید و در اب یا خاک دوباره ریشه دار کنید . اگر قلمه را در آب قرار میدید ، به محض اینکه نوک ریشه زد اونرو به خاک منتقل کنید و اجازه ندید که ریشه ها بیش از حد در آب رشد کنند چون بعد از انتقال به خاک واکنش منفی نشون میدن . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتون هستم . به دلیل مشکلات اینترنت روند پاسخگویی کمی کند شده لطفا صبور باشید متشکرم .

۱۴۰۱-۰۷-۱۲ ۰۵:۵۲:۰۱

مژگان رشیدی

لازمه که خاکش رو هم عوض کنم ؟یا همون خاک رو دوباره برگردونم به گلدون .

۱۴۰۱-۰۷-۱۲ ۱۲:۲۵:۴۷

کارشناس شماره ۱

بهتره خاک تعویض و از خاک تازه استفاده شود .

۱۴۰۱-۰۷-۱۳ ۰۵:۰۱:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@