پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نجمه ضیایی

تعداد سوال: ۱

زرد و نازک شدن و خشک شدن زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۹

با سلام و خسته نباشید. ۱ سالی هست که این زامو رو هدیه گرفتم. دو غلاف جوانه خیلی سریع ترکوندن و بلند شدن. الان حدود دو ماه میشه که دو تا ساقه ی اولیه ش روند خراب شدن رو پیش گرفتن، یکیش که کامل خشک شد و از بین رفت و دومی هم همون اتفاق داره واسه ش میفته. ناگفته نمونه که خاک و گلدان رو ۲ ماه پیش عوض کردم و دو سه تا ریشه ی پوسیده داشت و دو سه تا هم ریشه ی قوی و سفید و سالم، ریشه های خراب رو هم هرس کردم، بعد ۱۰ روز قارچ کش بصورت آبیاری بهش دادم و ۱ هفته بعد آهن و هیومیک اسید. یه توقف کوچیک داشت و حس کردم حالش بهتره اما الان میبینم یکی از غلاف های جوانش هم داره نازک و زرد میشه. خاکش کود برگ هست و کمی ورمی کمپوست. پشت پنجره جنوبی بدون آفتاب ولی نور فراوان. ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۱ ۱۴:۰۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و فاصله ی بین دو آبیاری تون حدودا چند روزه؟

۱۴۰۱-۰۷-۱۲ ۰۵:۴۴:۴۹

نجمه ضیایی

حدودا هفته ای ۱ بار و به اندازه ای که آب از زیر گلدون خارج میشه، ولی حس میکنم خاک زیادی سبک هست و خیلی سریع آب از زیر گلدون میاد بیرون و خاک خیلی زود خشک میشه. اگر میدونید درش بیارم و مجدد ریزوم رو چک کنم و واستون عکس بفرستم

۱۴۰۱-۰۷-۱۲ ۱۲:۲۵:۱۴

نجمه ضیایی

ببینید عمق ۱۰ سانتی متری خاک خشک خشکه در صورتیکه ۴ روز پیش آبیاری شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۲ ۱۳:۰۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

گیاه رو از خاک خارج کنید و اگر ریشه دوباره آسیب دیده قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید و بهش قارچ کش بزنید . بعد گیاه را در گلدانی با عمق کمتر بکارید ته گلدان حتما لایه ی زهکش بریزید . سعی کنید زیرگلدانی همیشه خشک باشه و محیط نگهداری گیاه نوسان دما نداشته باشه . گلدان را در کنار سیستم صوتی و تصویری و یا نزدیک به آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی قرار ندید . با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید .

۱۴۰۱-۰۷-۱۳ ۰۵:۰۵:۴۰

نجمه ضیایی

سپاسگزارم از راهنماییتون نیازی نیست آبیاری رو بیشتر کنم؟

۱۴۰۱-۰۷-۱۳ ۱۰:۵۱:۱۷

نجمه ضیایی

دستوراتتون اجرا شد وضعیت واقعا افتضاح بود، متوجه شدم سوراخ ته گلدان بالاتر از کف و اطراف بود و آب شل اون پایین جمع شده بود و ترتیب ریشه و قسمتی از ریزوم رو داده بود و یکی از ساقه ها بر اثر له شدگی کلا از گیاه جدا شده بود گلدون رو کوچیک کردم با زهکشی مناسب، گیاه رو قارچ کش زدم و مجدد کاشتم. فقط این ساقه ی جدا شده رو بهتره توی آب ریشه دار کنم یا خاک؟ توضیحش رو بفرمایین دیگه مزاحمتون نمیشم بازم ممنون از راهنمایی های درست و جامعتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۳ ۱۲:۳۴:۳۳

نجمه ضیایی

دستوراتتون اجرا شد وضعیت واقعا افتضاح بود، متوجه شدم سوراخ ته گلدان بالاتر از کف و اطراف بود و آب شل اون پایین جمع شده بود و ترتیب ریشه و قسمتی از ریزوم رو داده بود و یکی از ساقه ها بر اثر له شدگی کلا از گیاه جدا شده بود گلدون رو کوچیک کردم با زهکشی مناسب، گیاه رو قارچ کش زدم و مجدد کاشتم. فقط این ساقه ی جدا شده رو بهتره توی آب ریشه دار کنم یا خاک؟ توضیحش رو بفرمایین دیگه مزاحمتون نمیشم بازم ممنون از راهنمایی های درست و جامعتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۷-۱۳ ۱۲:۳۶:۵۷

نجمه ضیایی

ببخشید از هر طرف عکس میگیرم تصویر میچرخه ?

۱۴۰۱-۰۷-۱۳ ۱۲:۳۹:۳۳

کارشناس شماره ۱

ساقه رو کوتاهتر کنید و در آب ریشه دار کنید آب را هرروز تعویض کنید و یک تکه زغال در آن قرار بدید . بعد از حدود یکماه که ریشه و ریزوم تشکیل شد قلمه رو به خاک منتقل کنید . سعی کنید گلدان بزرگ نباشه و سایز گلدان را با توجه به حجم ریشه انتخاب کنید . از گلدانهایی با عمق کمتر استفاده کنید و یک سوم گلدان را لایه ی زهکش بریزید.

۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۰۵:۳۹:۳۳

نجمه ضیایی

خیلی خیلی ممنونم ازتون?? پایدار باشید

۱۴۰۱-۰۷-۱۴ ۱۱:۳۱:۲۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۱۵:۵۱:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@