پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حکیمه یادگاری

تعداد سوال: ۱

کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۱۴۵

سلام بنده حدود ١۰ساله کاج مطبق رو دارم باهمون گلدان اول ومحل نگهداریشم یک جا بوده اماخونم جابجا شد ومنم چون گلدونش کوجیک بود با جابجایی مکان گلدون رو هم عوض کردم از خاک کل موجود در بازار استفاده کردم کاجم اول شروع به ریزش برگای سبز کرد بعدهم سفیدی روش گرفت که سم ایکون مخصوص دفع حشرات زدم بهش که کمی بهتر شد ولی فکر کردیم نورش کمه یک هفته برای جابجای مجدد تو حیاط موند که حسابی برگش سوخت .الان با این شرایط امیدی به احیای کاج یا قلمه گرفتن از سر برگاش یا بریدن ساقه واحیای مجددش وجود داره?

۱۴۰۱-۰۷-۱۲ ۱۵:۱۱:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . لطفا تصویر گیاه را ارسال کنید اگه داخل خاکش کوکوپیت و پرلیت داشته باشه گیاه آسیب میبینه . بهتره از خاک برگ برای کاج مطبق استفاده کنید . قلمه گیری کاج مطبق امکانپذیره اما با توجه به تغییر فصل این پروسه ممکنه با موفقیت انجام نشه مگر اینکه در شرایط گلخونه ای اینکار انجام بشه . اگر تنه ی گیاه سالم باشه میتوانید قسمتهای آسیب دیده ی برگها رو جدا کنید تا دوباره برگ جدید بزنه . برای تقویتش از کود کلات آهن استفاده کنید این کود تاثیر خوبی در رشد و شادابی کاج مطبق داره .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۱-۰۷-۱۳ ۰۵:۰۰:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@